(Видео) Апасиев: На СДС му следи пасокизација

На вчерашната пленарна Седница пратеникот и лидер на Левица, Димитар Апасиев во контра реплика кон Каевски од СДСМ кажа дека на наредните избори нивната партија ќе доживее огромен пад по што ќе им следи целосна пасоикизација.

„Читаш реплика напишана од центар за комуникации, како типично соросписко платениче и цијашко пробугарчено конте.
Она што твојата партија го прави, ќе ја донесе да паднете под 180 илјади гласови.

Се гледаме на следните избори, кадешто Левица и СДС ќе бидат пата-пата, а на наредни ќе ви се случи пасокизација и ќе исчезнете од политичката сцена.“