Симонов: Од „ќе ги вратиме младите назад“ стигнавме до „ќе доведеме работници од странство“

По зголемените барања на работодавачите кои активно вршат притисок врз централната власт за законски измени кои ќе овозможат увоз на

Read more

Пропустите на власта во користењето на европските фондови и отсуството на правна рамка

Пишува: Марјан Димитриев – член на Секторот за финансии при Левица. Целта на инструментот Инвестициска рамка на Западен Балкан (WBIF)

Read more

Исмаил: Со поставената мерна станица кај Усје ќе се зголеми јавниот притисок кон најголемите загадувачи

На последната седница на Советот на Град Скопје, беше усвоена иницијативата на Левица за поставување на мерна станица за квалитетот

Read more

Крмов: Случаите со Мијалков и Бучковски се потврда за 3% доверба во правосудството

Во гостување, пратеникот од Левица, Борислав Крмов, се осврна на ниската доверба во правосудството, каде ги истакна случаите со поранешните

Read more

Исмаил: СДС и ДПМНЕ се задолжуваат за оружја и партиски вработувања а не гласаат за нови автобуси!

Советникот од Левица во Град Скопје, Реџеп Исмаил Хактан на својот профил реагираше за набавката на нови еко-автобуси за ЈСП.

Read more

Крмов: Неспособноста на СДС и ДУИ е главен кочничар за ЕУ

Пратеникот од Левица, Борислав Крмов, во своето вчерашно гостување одговори на обвинувањата дека Левица е анти-европска партија. Според пратеникот, сите

Read more

Бомба на Крмов: ДПМНЕ ќе прифати уставни измени!

Во вечерашното гостување, пратеникот на Левица – Борислав Крмов изјави дека се поизвесно е дека ВМРО-ДПМНЕ ќе прифати да се

Read more

Георгиевска: Дали НАТО на Балканот „закла погрешно прасе“?

Пишува: Мери Георгиевска Нашите источни комшии, односно Бугарските власти, во соработка со очигледно предавство од страна на домашните предавници, во

Read more

Белa чума ја убива Македонија додека црната седи во влада

Пишува Благица Сековска – Проф. на катедрата за Рурална економија при Факултет за ветеринарна медицина и Советник од Левица во

Read more

Исмаил со порака до бугарскиот министер Милков: Бугарската држава вршела злодела врз македонци не само за време на Втората светска војна туку и во Првата светска војна!

Членот на Президиумот на Левица, Реџеп Исмаил-Хактан, преку својот профил му одговори на бугарскиот министер Николај Милков, кој изјави дека

Read more

Мециновиќ: СДСМ и ДПМНЕ меѓусебно не можат да си бидат опозиција, зашто во умот се исти

Фејсбук статус на Амар Мециновиќ – портпарол на Политичката партија Левица Единствените гаранции што може сега да ги бара десната

Read more