Функционирањето на спортските субјекти зависи од самоволието на федерациите и МОК

Пишува Наташа Стефановска – Координатор на Левица – Сектор спорт Во македонскиот спорт федерациите и здруженијата делуваат автономно и од

Read more

Апасиев: Никаде во светот работникот не работи толку многу работни часови

Во вчерашношто гостување за Телевизија 24, пратеникот од Политичката Партија Левица, Димитар Апасиев изнесе свое видување во однос на блокадата

Read more

Моќен говор на матурантката Ивона: Ние ќе победиме

На XI ораторски вечери кој се одржаа на Правниот факултет при Универзитетот „Гоце Делчев” во Штип млади студенти и средношколци

Read more

Какви ќе бидат правните последици доколку се случат уставни измени

Пишува Влатко Токарев – Магистер по правни науки на Кембриџ Универзитетот во Велика Британија Кампањата за создавање на привидна согласност

Read more

Културното наследство оставено на немилост на власта во спрега со приватниот капитал

Пишува: Тони Димитров – Координатор на Сектор култура Власта на итната седница закажана за утре (понеделник), по скратена постапка сака

Read more

Богевски: Левица го блокираше законот кој беше во штета на локалните медиуми

Став на Круме Богевски, Координатор на Левица – Сектор Политички систем Уште во ноември со 1.300 амандмани „Левица“ ја блокираше

Read more

Во одбрана на солидарниот данок

Пишува Јован Крајевски – Член на Президиумот на Левица Провидна е критиката на Бојан Стојановски, пратеникот од редовите на ДПМНЕ,

Read more

Мециновиќ: Народот од сите партии само во Левица гледа сојузник кој се бори против политичарите-олигарси

Левица е против покачувањето на платите на функционерите, односно олигарсите, вели на денешната прес-конференција портпаролот на партијата, Амар Мециновиќ. “Првично,

Read more

Регулирано земјоделство и леб за сите

Став на Никола Петров – координатор на Сектор Земјоделие Од владата најавуваат дека ќе ги замрзнат цените на земјоделските производи.

Read more

Цуцуловски за доследноста на Мицкоски: Кој ги овластил да менуваат Устав, макар бил налик на хрватскиот?

фејсбук статус на Љубомир Цуцуловски ДОСЛЕДНОСТ? Првите луѓе на ВМРО – ДПМНЕ го остварија тоа што долго време го најавуваа

Read more