(Видео) Мециновиќ: СДС и ДПМНЕ против еко-автобуси за ЈСП – Обединети во приватен интерес

Обраќање на Амар Мециновиќ, член на Советот на Град Скопје “Покрај политичката нестабилност во Советот на Град Скопје, неопходно е

Read more

Најбогатите 1% стекнаа речиси двојно повеќе богатство од остатокот на светот во последните две години

Објава на Окшам интернешнал – 16 јануари 2023 година Супер богатите го надминаа неверојатното присвојување на половина од целото ново

Read more

Крмов: Случаите со Мијалков и Бучковски се потврда за 3% доверба во правосудството

Во гостување, пратеникот од Левица, Борислав Крмов, се осврна на ниската доверба во правосудството, каде ги истакна случаите со поранешните

Read more

Меѓународен ден на сеќавање на жртвите на Холокаустот – На денешен ден во 1945 година е ослободен Аушвиц

Денеска е Ден на сеќавање на Холокаустот, а 27 јануари е избран затоа што на овој датум во 1945 година

Read more

(Видео) Апасиев: Власта преку МВР и параполициски структури врши континуирана репресија врз левичарите!

На вчерашната собраниска седница закажана за пратенички прашања, лидерот на Левица – проф. Димитар Апасиев, како вовед во неговите три поставени

Read more

ДПМНЕ во заштита на загадувачите ја одби иницијативата на Левица за мерна станица кај Усје

Реакција на Политичката партија Левица По Предлог-Иницијатива поднесена од советничката група на Левица – Град Скопје усвоена на вчерашната седница

Read more

Aпасиев од говорница ги разобличи удбашко-полициските репресии врз левичарите

На вчерашната собрадниска Седница за поставување на пратенички прашања, лидерот на Левица со обради до Министерот за внатрешни работи Оливер

Read more

Мадуро повикува на формирање на сојуз со Русија и Кина

Претседателот на Венецуела, Никола Мадуро, отворено ги повика земјите на Латинска Америка и Карибите да се соединат во едниствен политички

Read more

Левица обвини дека СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се против набавка на автобуси за ЈСП

Од политичката партија Левица реагираа дека на денешната седница на Советот на Град Скопје, советниците од СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ не

Read more

Левица: ООУ „Крсте Мисирков“ и „Браќа Миладиновци“ во Куманово со кров кој пропушта вода и без струја

Реакција на Левица – ЛО Куманово ООУ Крсте Мисирков и ООУ Браќа Миладиновци во центарoт на Куманово работат во мизерни

Read more