Запалена слика пред Собранието на Република Македонија

Од Влада кон Министерството за надворешни работи, па до Собранието, се движеше денеска маршот против францускиот предлог, со чие евентуално

Read more

(Фотогалерија) Дали Бујар Османи пробува да направи меѓуетнички конфликт во Македонија

Инцидент се случи на денешниот протест против прифаќање на францускиот предлог. Додека демонстрантите се движеа кај трговскиот центар Мавровка група

Read more

(Видео + Фото) Група на провокатори пробаа да направат меѓуетнички тензии на денешниот протест

Група на провокатори кои упаднаа во толпата народ кој протестираше денеска против бугаризацијата на Македонија пробаа да створат меѓуетнички тензии.

Read more

На Шарената Реставрација и се случува Црвена Револуција

Пишува: Горан Лазаревски Жак Мале Ду Пан рекол дека револуцијата ги јаде своите деца, исто како што Кронос го изел

Read more

(Видео) Пукање кај Мавровка – провокатори се судрија со демонстрантите кај Мавровка

Група на провокатори кои истрелаа неколку куршуми со полу-автоматско оружје беше забележана кај Мавровка. Содржината е превземена од infomax

Read more

Црвена Младина: Си играте со погрешната генерација

Членовите на Црвена Младина на денешниот протест излегоа со парола ,,Си играте со погрешната генерација”. Протестот против бугаризација на Македонија

Read more

Левица: NO PASARAN – испишан графит пред Владата на Република Македонија

На денешниот протест пред Владата на Република Македонија, симпатизерите на политичката партија на Левица испишаа порака пред зградата на Република

Read more

(Во живо) Со фашисти не се преговара – започна протестот против францускиот предлог

Започна протестот против бугаризација на Македонија Следете го во живо протестот на следниот линк

Read more

Ванковска: Престанете со пропаганда со која се обидувате да ги демонизирате протестантите

Реакција на проф. Биљана Ванковска против апелот на Фондација Отворено општество за прекин на протестите Драга Fani Karanfilova-Panovska, Драга Фондацијо,Наспроти

Read more

Апасиев: Провокатори од АНБ учени од ЦИА ја правеа местенката на протестот

По вчерашниот обид на Власта да исценира насилство на протестите, лидерот на Левица Димитар Апасиев се обрати на фејсбук директно

Read more

(ФОТО) Полицијата удри по децата низ скопските улици

Полицијата на денешниот протест пред Собранието на Република Македонија ја покажа својата сила и бруталност. За жал, демонстрираната сила од

Read more