Антикризните мерки во студентските домови се за мотивација на студентите да учат

Пишува: Кристијан Димков – член на Црвена Младина Антикризните мерки што владата ги воведува во студентските домови како главна стратегија

Read more

Славјанка нека ја напаѓа Русија дење оти хеликоптерите не летаат ноќе

Лавина од трагикомични реакции предизвикани од изјавата на новата министерка за одбрана се споделуваат на интернет. Налик на Монти Пајтон

Read more

[Видео] Спортски коментар на 30-годишната политичка игра

Метафора за политичката игра преку хумор и сатира, низ спортски коментар, забава за широките народни маси, ем столици,богами и КОЊопои.

Read more

Фирерот за победата против Германија: Голманот не го отвори својот гол ко да е од Левица

Сатирично видео за историската победа на Македонија против Германија. Погледнете ја реакцијата на фирерот кога дознава за поразот на германскиот

Read more

Министерката Стефоска: Ние сме неспособни!

Од Движењето за социјална правда „Ленка” објавија изјава на министерката за култура – Ирена Стефоска, во која министерката тврди дека

Read more

Гаф на Спасовски: Да се бориме заедно против правдата

Откако Мијалков вчера со 40 температура, како што изјави, се појави пред обвинителството, не стивнуваат реакциите во јавноста. Народот револтирано

Read more

Проверете во алфата на Апасиев дали е Мијалков

Откако вчера беше објавено дека е изречена мерка куќен притвор за поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, беше откриено дека

Read more