Проверете во алфата на Апасиев дали е Мијалков

Откако вчера беше објавено дека е изречена мерка куќен притвор за поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, беше откриено дека истиот е во бегство. Денес МВР потврди дека е распишана национална потерница, апри што најавија дека во игра е опцијата и за распишување на меѓинародна потерница.

На социјалните мрежи веќе се бара оставка од Оливер Спасовски за бегството на Мијалков и очигледните потези на СДСМ да ги амнестира сите криминали на претходната власт. Во прилог неколку твитови кои низ хумор ја осликуваат неспособноста и криминогеноста на оваа Влада: