Вучиќ: Имаме докази и ќе ги гониме ладнокрвните убијци на Србите во Косово

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека Србија има докази и ќе ги гони ладнокрвните убијци од Косово. Тој во изјава

Read more

(Видео) Мециновиќ: Намерно се дели народот и правда нема – Спасовски да си поднесе оставка

Дел од гостувањето на портпаролот на Левица Амар Мециновиќ во ,,Тешки муабети”; ,,Сè се прави, за да се раскине општественото

Read more

(Видео) Советниците на колаицијата ДПМНЕ – ДУИ против распишување на јавен оглас за инспектор за животна средина

Реакција на ЛО Левица Велес  На последната 39 седница на Советот на Општина Велес се разгледуваше дописот од Државниот инспекторат

Read more

Започна уништувањето на земјоделските површини во Пелагонискиот регион

Фејсбук статс на Горан Велески – советик во Битола од Политичката Партија Левица  Од денес, официјално започна уништувањето на земјоделските

Read more

(Видео) Јанески: Очекувам зајакнување на односите на младите од Македонија и Н.Р. Кина

Интервју на Раководителот на Црвена Младина – Марио Јанески за China Daily „За мене е огромна чест што ја претставувам

Read more

Поради измените во КЗ преиначено делото на екс-директорот на Онкологија

Обвинителството го преиначи кривичното дело за кое го гонеше екс-директорот на Клиниката за онкологија доктор Нино Васев, за случајот со

Read more

Државата во тотален хаос – Пратениците на СДСМ и ДПМНЕ драматизираат и дефокусираат со непостоечки проблеми

Кој ќе одговара но и кој тргувал со животите на онколошките пациенти и дали надлежните органи ќе превземат нешто за

Read more

Мециновиќ: Советници од СДСМ и ДУПМНЕ кои не користат гратски превоз ја блокираат набавката на автобуси во Град Скопје

Советникот од редовите на Левица, Амар Мециновиќ, во вчерашната епизода на “Тешки муабети” ја коментираше блокадата во Советот на Град

Read more

Мециновиќ: Западот се однесува со Македонија како со потчинети

Левица ќе води поинтелигентна надворешна политика, Македонија ќе добие алтернатива, изјави портпаролот на Левица, Амар Мециновиќ, во емисијата „Тешки муабети“

Read more