Западот повеќе не може да го игнорира Глобалниот југ и БРИКС

Дури две третини од светското население живее во земји кои одбија да воведат санкции кон Москва и тоа е главна

Read more

(Видео) Мециновиќ: ДПМНЕ очигледно не сака да стане власт

ВМРО-ДПМНЕ очигледно не сака да биде власт, дотолку повеќе што се среќни што СДСМ ќе ги донесе заклучоците од Францускиот

Read more

Промоција на книгата „Црвена месечина“ во Културно Информативниот центар – Скопје

Во сабота, 30 септември со почеток од 19:30 часот, во Културно Информативен центар – Скопје, Салон Империјал 1, ќе биде

Read more

Апасиев: Џафери ќе добие претставка пред антидискриминаторска комисија за кршење на правото на пратенички прашања

– Процедурално обраќање на пратеникот од Левица – Димитар АПАСИЕВ на денешната собраниска седница „Милион пати досега сме кажале дека

Read more

Захарова: Западот продолжува со незаузданото пумпање оружје во Украина

– Секвенци од брифингот на официјалната претставничка на Министерството за надворешни работи на Русиjа Мариjа Захарова за актуелни надворешнополитички прашања

Read more

Кои пораки беа испратени на форумот за светските цивилизации во Н.Р. Кина

Раководителот на Црвена Младина, Марио Јанески деновиве е единствениот учесник од Европа на младинскиот форум во склоп на „Деветтиот Нишан

Read more

На денешен ден е формирана Првата интернационала – меѓународното здружение на работниците

Меѓународното здружение на работниците, познато и како Првата интернационала, е основано на 28 септември 1864 година. Потекнува од растечките работнички

Read more

Се бараат најстрога казна за сторителот на грозоморното убиство и одговорност за пропустите на ОЈО

„Двојно убиство во Куманово, сопругот си ја убил сопругата и нејзината мајка , а потоа се самоубил.“ „Масакрирана жена со

Read more

Измените на КЗ ќе му ја намалат казната на екс директорот на Онкологија, Нино Васев ако биде осуден

Екс директорот на Онкологија, кој е дел од истрагата за скандалот со злоупотребата на лекови за болните од канцер на

Read more