Апасиев: Се води полициска хајка против Левица

Фејсбук статус на Димитар Апасиев, претседател на политичката партија Левица Претседателот на политичката партија Левица, Димитар Апасиев денеска на својот

Read more

(Во живо) Со фашисти не се преговара – започна протестот против францускиот предлог

Започна протестот против бугаризација на Македонија Следете го во живо протестот на следниот линк

Read more

Левица: Власта уфрли провокатори за да апси народ

Соопштение на политичката партија Левица Вечерва, владата на СДС и ДУИ во целост прикажа како се манипулира и демонстрира насилство

Read more

КОЈ Е РАДЕВ ЗА КОЈ МАКРОН ВОЗБУДЕНО НЕ ИЗВЕСТУВА ДЕКА ГО ПРИФАТИЛ ПРЕДЛОГОТ?

Францускиот претседател, Емануел Макрон, на самитот на НАТО во Мадрид, нарекуваќи не „северномакедонци“ не пропушти да не извести дека, Претседателот

Read more

Ванг Ји на Организацијата за исламска соработка: Кина инвестира 400 милијарди долари во иницијативи за муслимански појас и пат

Кинескиот министер за надворешни работи Ванг Ји присуствуваше на состаноците на министрите за надворешни работи на Организацијата за исламска соработка

Read more

Левица: Бесими со ребалансот проектира 7% инфлација која веќе достигна 12%

Реакција на Политичката партија Левица Министерствата на Владата за време на економска и енергетска криза, непосредно пред прехранбена криза која

Read more

Левица спречи окупација на игралиштето во ООУ „Киро Глигоров“

Соопштенија на Левица – ЛО Центар По бурните реакции и алармирањето на родителите, чии деца учат во основното училиште ,,Киро

Read more

Аудио: Џафери вулгарен спрема вработените службеници во Собранието

Снимка од денешната пленарна седница на Собранието, на која се слуша како претседателот на законодавниот дом, Талат Џафери, со вулгарности и

Read more

(Видео) Нелегалната експлоатација на Црна Река продолжува, Левица – Росоман пријави нелегален ископ на песок

Реакција на Левица – ЛО Росоман. Денес, од страна на Левица – Росоман беше пријавен нелегален ископ на песок во

Read more

Захарова: Доколку повторно протераат дипломат, САД ќе добијат брз и пропорционален одговор

Во изминатите години од страна на Вашингтон, протеран е голем број на руски дипломати, чиј имот е конфискуван и со

Read more

Апасиев: Пратениците кои се кандидираа за градоначалници да си поднесат оставки

Пратеникот во Собранието на Република Македонија, од редовите на Левица, Димитар Апасиев, ги повика пратениците кои се кандидираа за градоначалници

Read more