Лекари од Институтот по белодробни заболувањa бараат да се разреши директорот Андоновски

Лекарскиот колегиум при Институт по белодробни заболувања кај децата во Козле преку отворено писмо до медиумите предупредува за состојбата во

Read more

Уништена табла на која пишува бугарски окупатор во Битола

Додека од официјална Бугарија секојдневно доаѓаат закани за праќање армија и бришење на антифашистичката историја на Македонија, во Битола се

Read more

Гаф на Пендаровски – честиташе на погрешна држава и погрешен човек

Нов гаф на претседателот Пендаровски се случи денес на неговиот официјален твитер-профил, кога се обиде да му честита национален празник

Read more

Фирма на Анѓушев која доби државна помош и отпушти работници должи 40 илјади евра на државата

Фирмата „Каст Инвест” во која удел преку Брако имаше Анѓушев се најде на листата на должници на УЈП. Според листата

Read more

Семејството на Стеван Наумов – Стив во чест 100 години од неговото раѓањето

Дигиталната верзија на оваа книга ја објавува семејството на народниот херој Стефан Наумов – Стив во чест на 100 години

Read more

Инспекторот Илиевски: Заев и Спасовски ги штитат ДУИ пред очите на ЕУ

Инспекторот Ѓорѓи Илиевски во гостување на ТВ Алфа јавно обзнани дека премиерот Заев, министерот Оливер Спасовски и Рената Десковска вршеле

Read more

Оштетени штедачи: Народна Банка дозволила криминал во Еуростандард Банка

Писмо од оштетени штедачи во Еуростандард Банка. Постојат различни облици на криминал, како по својата природа, така и по својата

Read more