Проф. Цуцуловски: Левицата освен што се бори за социјална правда се бори и за национална слобода и правда!

Професорот Љубомир Цуцуловски во емисијата „Само интервју“ на Канал 5, прашан за „феноменот политичката партија Левица„ иако изнесе мали и

Read more

Левица: Каде завршија сто илјади денари наменети за 10 средношколци?

Во целост ја пренесуваме реакцијата на ЛО Левица – Делчево „Во Програмата за социјална заштита за 2020 година, се издвоени

Read more

Левица: Модуларната болница во Битола во застој поради неажурно работење на локалната власт

„Во целост ја пренесуваме реакцијата на ЛО Левица – Битола Граѓаните на Битола загрижени за ситуацијата која се одвива моментално

Read more

Криминалите на Филипче и неговите партнери

Преку истрагата и анализата која е направена преку еден онлајн медиум, Lider.com.mk, откриено е кои олигарси со години ја злоупотребуваат

Read more

Бучковски потврди дека ќе се менуваат учебници поради Бугарија!

Специјалниот претставник на Владата за Бугарија, Владо Бучковски во интервју за „360 степени“ потврди дека ќе се менуваат учебниците по

Read more

60% од Македонците се за враќање на името по цена на НАТО и ЕУ

 Според истражување на МКД.мк, спроведено од агенцијата Маркет вижн на репрезентативен примерот од 1.200 испитаници, за враќање на името Република

Read more

Левица: Ниту астрономските суми за водата не можат да ја затворат финансиската дупка во ЈКП „Водовод”

Откако се достапни за увид на јавноста ревизорските извештаи јасно е од која луда математика се мотивирани најновите цени на

Read more

Левица: Огромни суми за сервис на прескапите нови градски автобуси во Прилеп

Точно 762,828.00 денари општински пари до сега се потрошени за одржување и санација на дефекти на новите градски автобуси, кои

Read more

Левица бара стручно мислење од Венецијанска комисија за вметнување етничка припадност во лична карта

Левица со писмено соопштение ја извести јавноста, дека пратениците, Димитар Апасиев и Борислав Крмов, испратија писмо до претседателот на Венецијанската

Read more