Левица: Споредбата со моравскиот коридор не ги покрива криминалите на власта со „Бихтел и Енка“

Реакција на Политичката партија Левица Провладините медиуми, како и нивните мегафони (маскирани во „аналитичари“ и „експерти“) во обид да го

Read more

МД „Илинден“ – Тирана почна кампања „Главата горе – изјасни се дека си Македонец“

Македонско друштво „Илинден“ – Тирана, пред престојниот попис на населението во Албанија, почна кампања под мотото „Главата горе – изјасни

Read more

Вучиќ до Приштина: Немојте ни да сонувате дека ќе успеете да ги протерате Србите од КИМ

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска на властите во Приштина им порача да „не сонуваат“ дека ќе успеат во своите

Read more

Функционирањето на спортските субјекти зависи од самоволието на федерациите и МОК

Пишува Наташа Стефановска – Координатор на Левица – Сектор спорт Во македонскиот спорт федерациите и здруженијата делуваат автономно и од

Read more

Во пресрет на 1 Мај – Левица меѓу работниците во Штип

Соопштение на Левица – Трудов сектор Во пресрет на најголемиот работнички празник 1 Мај, активисти на трудовиот сектор на политичката

Read more

Левица: Народниот правобранител Насер Зибери си купи џип од 40 илјади евра

Реакција на Политичката партија Левица Народниот правобранител и кандидат за премиер од редовите на ДУИ, Насер Зибери, се поднови со

Read more

Левица: Во Македонија средно образование за акушерка може да се учи само на албански

Реакција на Левица- Здравствен сектор Во претстојната 2023/24 година во средното медицинско училиште „Панче Караѓозов“ нема да има настава за

Read more

Претседателот на Левица – Апасиев постави спомен-плоча кај Вејце во чест на бранителите

Соопштение на Политичката партија Левица Денес (28 април 2023 година), највисока делегација на Левица, предводена од претседателот проф. д-р Димитар

Read more

Русија со силна поддршка за Србија во ООН по однос на Косово и Метохија

Приштина се обидува да го промени договореното и да ја претвори Заедницата на српски општини во некаква невладина организација и

Read more