Левица: ДПМНЕ против мерна станица кај Усје – Профитот пред здравјето на граѓаните

Реакција на Политичката партија Левица На последната седница на Советот на Град Скопје, советничката група на ВМРО-ДПМНЕ одлучи да не

Read more

Општина Аеродром пола година без градежен инспекторат – Урбаната мафија дивее

Реакција на Левица ЛО Аеродром Општината веќе скоро пола година се мачи со градежната инспекција, бидејќи нема овластен градежен инспектор.По

Read more

Ова се 11-те точки од француско-германскиот предлог за продолжување на разговорите меѓу Србија и Косово

Во воведот на предлогот се наведува дека договорните страни, свесни за својата одговорност за одржување на мирот, се залагаат да

Read more

Амбасадите на западните земји се грижат за уставот само кога е загрозен нивниот бизнис интерес!

Неодамна, Владата најави Предлогот на закон за изменување и дополнување на законот за игри на среќа со кој се предвидува

Read more

(Видео) Апасиев: Власта е анти-работничка со десничарски неолиберални политики!

Обраќање на претседателот и пратеник на Левица, Димитар Апасиев, по повод реконструкцијата на Владата. Почитувани колеги пратеници, почитуван октруиран премиер,

Read more

Слезенковски: Павле Трајанов – привезок на големите партии

Пишува: Кирил Слезенковски – член на Централниот комитет при политичката партија Левица Нека го потсети некој Трајанов дека тој заедно

Read more

Амбасадорот на НР Кина во Македонија ги отфрли лагите на Западот кои се говорат за кинеската економска соработка

По бројните обвинувања на адреса на НР Кина за нивниот економски модел и релација со останатите земји од светот, кои

Read more

Путин му додели „Орден за пријателство“ на Стивен Сегал

Путин потпиша указ со кој на актерот му се доделува „Орден за пријателство“ за „голем придонес во развојот на меѓународната

Read more

Баздникин: Русија отсекогаш била отворена за сеопфатна соработка со Македонија

Амбасадорот на Русиjа Сергеј Баздникин во интервју за весникот „Нова Македонија“ зборуваше за целите и задачите на специјалната воена операција

Read more

Највисоката исплатена плата за 2021 година во Македонија е 122, 3 милиони денари

Даночните пријави кои минале низ системот на Управата за јавни приходи покажуваат дека најмладиот милионер во Македонија во 2021 година

Read more