Левица: Неспособни партии со нереални барања – Удар против унитарноста

Реакција на Политичката партија Левица Дегутантниот дискурс кој во јавноста го наметнаа партиите на албанското малцинство во Република Македонија за

Read more

Лавров: Голем број земји се заинтересирани за членство во БРИКС

Над дваесет нови земји сакаат да се приклучат во БРИКС и Шангајската организација за соработка (ШОС), изјави рускиот Министер за

Read more

Пред две години ги остави работниците на улица – денес „моли“ да се вратат назад

Некаде во средината на 2021 година околу 230 работници од светиниколската конфекција останаа без работа. Мнозинскиот сопственик на оваа конфекција

Read more

НАТО распореди два носачи на авиони, разурнувачи и нуклеарна подморница во Јадранското Море

Сојузниците на САД и НАТО концентрираа две ударни групи носачи на авиони во Јадранското Море, покажуваат податоците од командата на

Read more

Аграрната реформа во Куба

Пишува Никола Петров – Координатор на Левица – Земјоделски сектор Како Куба го трансформираше своето земјоделство од капиталистичко индустријализирано во

Read more

Повторно демонстрации во Франција и Германија за повлекување од НАТО алијансата

Главниот слоган на протестот беше „Американци, одете дома“.

Read more

(Видео) Левица е против криминални партии кои се кријат зад албанците – ние сме партија за целиот народ

Пратеникот од #Левица Борислав Крмов. “Вие постојано се бавите со Левица и сега низ последните соопштенија имате тврдења за скриена коалиција, додека ние

Read more

Левица оддаде почит на историјата од која ДПМНЕ се срами а СДСМ ја распродава

Соопштение на Левица – ЛО Прилеп На денешен ден, пред 79 години Кузман Јосифоски Питу умира во престрелка со бугарски

Read more

Левица: ДПМНЕ и ДУИ го продадоа езерото Младост

На последната седница во Советот на Општина Велес, без никаква транспарентност, коалицијата од ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ заеднички изгласаа продажба на

Read more

(Видео) Крмов: За СДСМ се трошките додека ДУИ владее – Владата создава државна криза

Пратеникот од Левица Борислав Крмов во Собранието. Очигледно е заложништвото на СДСМ од страна на ДУИ, и т.н „европска коалиција“

Read more