Апасиев: Македонската платформа за да запрат уцените од балистите

,,Сме си ја ставиле главата во торба кога се спротиставивме на УЧКИ, ДУИ, рекетари, мафијаши. Но ние трчаме маратон, нашата

Read more

Носителот Крмов и коносителот Симонов на посета во Илинден – Левица ќе биде дел од идната Влада

Во текот на вчерашниот ден носителот на листа и пратеник Борислав Крмов и Александар Симонов остварија продуктивна средба со членови

Read more

Левица: Работници вие сте столбот на општеството – поддршка на вашите права и за синдикатите

Во пресрет на 1-ви мај, #Левица како единствена Партија на трудот дава поддршка на утрешните протести организирани од синдикатите во

Read more

Мојсоска: Одродените социјал-демократи ќе завршат на буништето на историјата

,Левица како работничка партија е противтежа на анационалната олигархија која беше креирана во 90-тите, посочи Јована Мојсоска од Левица на

Read more

Апасиев од Охрид: Македонска платформа за да запрат нападите од балистите

,,Сме си ја ставиле главата во торба кога се спротиставивме на УЧКИ, ДУИ, рекетари, мафијаши. Но ние трчаме маратон, нашата

Read more

Левица: Работници, вие сте столбот на општеството

Во пресрет на 1-ви мај, #Левица како единствена Партија на трудот дава поддршка на утрешните протести организирани од синдикатите во

Read more

Мециновиќ: Не може тој што го избришал АСНОМ од Уставот, сега да се повикува на тие идеали

АСНОМ не бил конференција на градоначалници и директори, туку кулминација на борбата на речиси голоракиот македонски народ против фашистичките окупатори,

Read more

Црвениот бран се шири: Нови канцеларии на Левица во Могила и во Росоман

Претседателот, Димитар Апасиев, и носителот на ИЕ4, Сашко Јанчев, вчера присуствуваа на отворање на две нови канцеларии на локални ограноци

Read more

Исмаил: Одговор на прашањето, кој се плаши да коалицира со ВМРО-ДПМНЕ

Со наближување на денот на парламентарните избори, закажани за 8 ми мај, и речиси сигурниот пад на СДСМ, коалицирањето со

Read more