Ванковска: Фалат уште 20-30 јунаци за да славиме и да се спремаме за битка

Престапниот ден во престапната година поминува, ама фалат уште 20-30 јунаци за да славиме и да се спремаме за вистинската

Read more

Изборите ќе „изедат“ 10,6 милиони евра

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 84 – та седница ги усвои Регистарот на радиодифузери, печатени медиуми и електронски медиуми

Read more

Гладната толпа била закана за вооружени израелски војници? Најмалку 112 Палестинци загинаа стоејќи во ред за храна

Најмалку 112 луѓе се убиени, а 760 се повредени откако израелските трупи отвориле оган додека палестинските цивили биле собрани околу

Read more

Ќе го потпише ли Пендаровски законот за државно рекламирање во медиуми?

Собранието по скратена постапка вчера ги усвои измените на Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги со кои се предвидува

Read more

Со денови шеруваат фотографија од друга жена, тврдејќи дека тоа е Ванковска

Колку се глупи слепците на дпмне и нивните пајташи за една употреба, ќе видиш по идиотските лаги кои ги креираат

Read more

Ниту една од телевизиите раководени од олигарси не покани претставник на Левица

Како што се зголемува бројот на потписи за проф. Ванковска, така се зголемува и бројот на агитатори против Левица на

Read more

Ванковска: Со реализам и со нова визија за Македонија, влегуваме во мултиполарниот поредок

На телевизијата Al Jazeera Balkans беше емитуван прилогот посветен на претседателската кандидатурата на проф. д-р Билјана Ванковска. ,,Цел ни е

Read more

Интервју со Влатко Петрушевски – советник во Општина Ѓорче Петров: Бараме ревизија и укинување на ДУП-от

Влатко Петрушевски од свој агол ја објасни атмосферата, но и постапката по која беше донесен спорниот ДУП во Општина Ѓорче

Read more

Мојсоска не ги вознемирила по етничка основа Бугарите во Македонија

Извесно здружение “ДЕЛО” кое ги промовира негаторските политики на официјална Софија пуштило Претставка до Анти-дискриминаторска Комисија дека “сум ги навредила

Read more