Странската помош за пристап во ЕУ – реформска фатаморгана

анонимен автор Последната медиумска ‘журка’ околу изјавата на холандскиот амбасадор Коп во врска со помошта што ќе ја замрзнат за

Read more

„Бермудски триаговник“ во Источна Македонија вреден над 50 милиони евра

Став на А.Б. –  Член на Левица – Сектор Енергетика – Рударство и металургија Од статијата „Kој прави „Бермудски триаголник“

Read more

Никарагва: САД да си го плати историскиот долг и да ја испочитува одлуката на Меѓународниот суд

САД имаат законска обврска да го платат историскиот долг на Никарагва според пресудата на Меѓународниот суд донесена пред повеќе од

Read more

Венецуела спроведува дедоларизација – Воведени руски платежни картички МИР

Системот за платежни картички МИР (свет) беше официјално воспоставен во 2017 година од Централната банка на Русија. МИР картичките беа

Read more

ЕУ: Поради тензиите во КиМ ќе има негативни последици за Приштина – Изборите итно да се спроведат

Шефовите на Европската унија (ЕУ) предупредуваат дека неуспехот да се релаксираат тензиите во Косово „ќе има негативни последици“ и бараат

Read more

Претседателот на Левица во посета на локалниот огранок во Гази Баба

Соопштение на ЛО Левица Гази Баба Поради се поголемиот наплив на ново членство, вечерва, со почеток од 20 часот беше

Read more

Исмаил: Ако мислите дека Славјанска не’ бута во војна – почекајте да ја замени Влатко Ѓорчев

Македонската Влада продолжува со анти-руската политика, како на домашен така и на меѓународен план и тоа е веќе познато. Но,

Read more