[Видео] Обезбедување на премиерот се заканува на советник на опозицијата дека “ќе го убие”

На видео кое беше доцна објавено вечерва, се слушаат тензии и расправи во струмичко Ново село. Како што се наведува

Read more

Левица: СДСМ преку лажно претставување и црна кампања очајно се обидува да се спаси од неминовниот пораз

„Денеска, непосредно пред започнување на изборниот молк за вториот круг од локалните избори, осамнаа флаери и други материјали со лажна

Read more

(Видео) Богевски: Со еден советник ќе работиме како за десет

На доделувањето на Уверенијата за избраните членови во Советот на Општина Кавадарци, Круме Богевски, од редовите на Левица, во изјавата

Read more

Левица обзнани дека СДСМ и ДУИ одат во опозиција во град Скопје

Од политичката партија Левица денес со соопштение објавија дека е обезбедено мнозинство во град Скопје од страна на Левица, ВМРО-ДПМНЕ

Read more

Апасиев: Пратениците кои се кандидираа за градоначалници да си поднесат оставки

Пратеникот во Собранието на Република Македонија, од редовите на Левица, Димитар Апасиев, ги повика пратениците кои се кандидираа за градоначалници

Read more

119 години од основањето на Македонското научно-литературно другарство во Русија

На денешен ден во 1902 година во Санкт Петербург официјално е основано Македонското научно-литературно другарство. На докуменот за неговото основање

Read more

Левица го повика членството да го даде последниот удар против Заевизмот

„Партиското раководство на Левица, ценејќи го антивладиното и проопозициско расположение на членството, поддржувачите и симпатизерите, и земајќи го предвид фактот

Read more

Државата не ги мониторира пестицидите, ГМО и додатоците во храната

Со спроведувањето на националните програми за надзор и следење на храната,  Владата (државата), може и има должност, да провери дали

Read more

Левица: Куштрим Рамадани и Васко Ковачески мора да понесат одговорност за енергетската криза

Уште минатата година, Левица предупредуваше дека со ваква лоша кадровска политика во енегетските компании и немање реална и спроведлива енергетска

Read more