(Видео) По иницијатива на Левица градинките во Кавадарци бесплатни од септември

Соопштение на Левица – ЛО Кавадарци Иницијативата на Левица престојот во детските градинки да биде бесплатен беше усвоена со неколку

Read more

Промоција на „Лексикологија на македонскиот јазик“ од Симона Груевска Маџоска

Книгоиздателството Ми-Ан Ве поканува на промоцијата на првата Лексикологија на македонскиот јазик чиј автор е проф. д-р Симона Груевска Маџоска.

Read more

Масларковски: Нека не се плаши Македонецот да го носи Сонцето од Кутлеш

Раперот Жарко Масларковски од Пука Козметика кој на прославата на втората европска титула на Вардар, на грбот го носеше Сонцето

Read more

Левица: MOK со барање од скоро 4 милиони денари финансиска помош од Општина Аеродром

Реакција на Левица – Сектор Спорт Македонскиот Олимписки Комитет (МОК) поднел дури три барања за финансиска помош на Јавниот оглас

Read more

Естонската премиерка признава: Новите санкции против Русија ќе наштетат на ЕУ

Понатамошното воведување санкции на ЕУ против Русија „ќе биде сè потешко“, бидејќи тие многу влијаат на земјите од Унијата, изјави

Read more

Левица нема да му се извини на градоначалникот на Штип Иван Јорданов

Соопштение на Левица – ЛО Штип Советникот од редовите на Левица, Ангеле Михајловски, доби писмо со закана за тужба од

Read more

Црвена Младина: ДКСК да реагира за грабежот на студентите на универзитетот „Св. Климент Охридски”

Реакција на Црвена Младина Со години голем дел од универзитетите се богатат на грбот на студентите, со што се придонесува

Read more

Промоција на монографии за македонските православни цркви и манастири

Соопштение од КИЦ – Културно информативен центар – Скопје Промоција на монографии за македонските православни цркви и манастири  Датум и

Read more

Новите поскапувања на прехранбените продукти го префрлаат товарот на кризата врз најсиромашните слоеви во општеството

Реакција на политичката партија Левица Анти-кризните мерки, кои само ја ублажија економската криза во Македонија, од утре престануваат да важат.

Read more

НАТО ќе го прекрши договорот со Русија за нераспоредување сили во Централна и Источна Европа

НАТО може да се откаже од својата заложба за нераспоредување сили во Источна и Централна Европа по почетокот на руската

Read more