Движењето Млади за Македонија ја осудува коалицијата помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и албанските партии

Откако официјално беше објавено дека опозициската ВМРО-ДПМНЕ влегува во коалиција со дел од политичките партии кои ја застапуваат албанската етничка

Read more

СДСМ го изгласа ДУП-от во Карпош – Советникот на Левица гласаше против

На вчерашната 60-та редовна седница на Советот на Општина Карпош со мнозинство гласови на мнозинството во советот беше усвоена предлог-одлуката

Read more

Кина го претстави новиот лидер во ултра-брзиот копнен транспорт

Кина го претстави својот нов транспортен систем Маглев во Кингдао, провинцијата Шандонг. Брзиот воз е дизајниран да се движи со

Read more

Петар Георгиевски – Камиказа: Културната мафија соработува и со СДСМ и со ВМРО-ДПМНЕ

Петар Георгиевски – Камиказа во интервју за Фокус од 2018 година зборуваше за тоа како културната мафија добива тендери. Областа

Read more

Левица оди во 40 општини, Реџеп Исмаил ќе е носител во Град Скопје

Лидерот на „Левица“ Димитар Апасиев денеска на прес-конференција соопшти дека како партија на претстојните избори ќе му дадат поддршка на

Read more

Домородните племиња во Бразил протестираат за „Правата на земјиштето“

Домородните племиња во Бразил протестираат низ целата земја пред да биде донесена пресудата за „Правата на земјиштето“, предмет кој моментално

Read more

ДПМНЕ е колаборатор во пописот за отпис на македонската нацијa

Пред само неколку дена раководството на ВМРО-ДПМНЕ одлучи да коалицира со партиите од албанскиот блок Алијанса и Алтернатива. По објавувањето

Read more

Советник на Заев со навреди на профилот на Камиказа

Басистот на групата „Меморија“ Петар Георгиевски, познат како Перо Камиказа ќе биде кандидат на Левица за градоначалник на Град Скопје

Read more

Златко Арсов кандидат за градоначалник на Велес од Левица

Политичката партија Левица за нивен кандидат за градоначалник на Велес, доцнна вечерва објави дека  го номинира Златко Арсов. Тој   е

Read more