Цуцуловски: Предавници и насилници ги уништуваат фактите за македонска нација

Фејсбук статус на Проф. Др. – Љубомир Цуцуловски Прашањето за постоењето или непостоењето на македонската нација не е теориско прашање,

Read more

Левица: Пензионерите во Штип оставени да премрзнат оваа зима

Реакција на ЛО Штип при политичката партија Левица Неспособноста на окупаторската власт ги доведува пензионерите, луѓето кои ја градеа оваа

Read more

Гир се закани: Ако не го смените Уставот, нема отварање на преговорите со ЕУ

Eвроамбасадорот Дејвид Гир во неделното интервју на Радио Слободна Европа и најави на Македонија дека меѓувладината конференција за отпочнување на

Read more

Апасиев: Таче го собира членството на Мечкин Камен за да не бидат исвиркани

По бројните искуства на исвиркување на државните функционери од СДСМ и одекнувањето на зборовите „предавници предавници“, тие одлучија да применат

Read more

Левица: СДСМ – Демир Хисар не плаќа кирија за штабот кој е во сопственост на општината

Реакција на Политичката партија Левица – ЛО Демир Хисар По добиениот одговор од страна на општинската администрација на наше барање

Read more

Апасиев: Цел живот се финансираат од странски фондови, обвинуваат за финансирање од странство

Во изминатите неколку денови се заострува реториката со обвинувања од власта за вмешување на странски држави во внатрешните работи во

Read more

Левица: МТСП повторно ги заборави лицата со попреченост

Реакција на политичката партија Левица По точно една година откако поранешната министерка за труд и социјална политика Шахпаска им вети

Read more

По предупредувањето до САД, НР Кина отпочна нова серија на воени вежби

Народно-ослободителната армија на Кина (НОАК) денес спроведува вежба со жив оган во водите на источната провинција Фуџијан, лоцирана преку теснецот

Read more

СДСМ и ДУИ најдоа начин за приватизација на „Колоска“ – УЈП го распродава имотот на фабриката

Вадата на СДСМ и ДУИ во 2018 година најави дека бараат консултанти за продажба на повеќе државни загубари, меѓу кои

Read more

Левица: Скоро една третина од тенковите на АРМ се поклонети на Украина

Реакција на Сектор за Надворешна Политика и Безбедност на политичката партија Левица Министерството за Одбрана ја потврди информација дека сликите

Read more