Курти: Решението е, или толпата да се врати во Србија или да заврши во косовските затвори

Припадниците на специјалната полиција нема да се повлечат од општинските згради на северот на Косово, изјави премиерот на Косово, Аљбин

Read more

Левица: Нема европска држава со етничка припадност во изводи – Левица ќе оспори пред Уставен суд

Соопштение на политичката партија Левица Откако пратениците на #Левица, со 1300 амандмани, ефективно го блокираа внесувањето етничка припадност во лични

Read more

Апасиев: Уставниот суд воведе преседан со кој утре може да биде укинат

Фејсбук статус на Димитар Апасиев – Претседател на Политичката партија Левица Се сеќавате на Законот за ГА-МА, со кој Собранието

Read more

Левица: Случувањата на Косово и Метохоја покажуваат дека НАТО носи само нестабилност на Балканот

Реакција на Левица – Сектор Безбедност Вчерашните судири помеѓу демонстрантите и КФОР на северот на Косово и Метохија се уште

Read more

Левица: Поради бизнис врските во политиката повторно експлоатација на песок на Пчиња

Реакција на Политичката партија Левица Вчера пратеникот од Левица Борислав Крмов и портпаролот на партијата Амар Мециновиќ повторно беа помеѓу

Read more

Промоција на книгата „Денот кога заборавивме да плачеме“ на Магдалена Стојмановиќ – Константинов во Музеј на Град Скопје

Вечерва во Музеј на Град Скопје со почеток од 19 часот ќе биде промовирана книгата „Денот кога заборавивме да плачеме“

Read more