Крмов: Бевме известени за заразениот пратеник две минути пред гласање!

„Вечерва владеачкото (во тој момент уште неизгласано) мнозинство внесе пратеник во Собранието на Република Македонија, болен или сомнителен на Covid-19,

Повеќе

Апасиев: За платениот владин НЏО нема ништо свето, туку сѐ е бруто или нето – никој немаше реплика

Објаснувајќи ја партиската структура на новата Влада, пратеникот на Левица, Димитар Апасиев, во своето обраќање во Собранието рече дека во

Повеќе

Левица побара итна собраниска седница за Ангеловска и Гувернерката на НБРМ

„Денес, пратениците на Левица – Димитар Апасиев и Борислав Крмов, согласно Деловникот на Собранието на Република Македонија, до претседателот г.

Повеќе

Левица: Нема да учествуваме во шверцувањето нови пратеници

„Денес, во Собранието на Република Македонија, владејачката коалиција на СДС+ДУИ, на очиглед на јавноста, прави противделовнички обид за верификација на

Повеќе

Апасиев: Ако се спасени принципите – сè е спасено!

Пратеникот и претседателот на Левица – Димитар Апасиев се огласи на својот фејсбук-профил за средствата на партијата во Еуростандард Банка.

Повеќе

Охрид СОС: Се уништува државна шума и узурпира државно земјиште за приватни цели

Од иницијативата Охрид СОС на својот фејсбук профил објавија за нови нелегални активности на Охридското езеро, овој пат на излезот

Повеќе

Крмов: Македонските чорбаџии секогаш први се пишувале Бугари, Срби или Грци за да си го заштитат богатството

Како што е познато, за првпат во својата историја, Левица влезе во Собранието и тоа со двајца пратеници. Освен претседателот

Повеќе

Пораз на САД во ОН – без европската поддршка пропадна обидот за целосно изолирање на Иран

Советот за безбедност на Обединетите Нации (ОН) со огромно мнозинство ја отфрли нацрт-резолуцијата на САД, која имаше за цел да

Повеќе

Тој што ја искусил сиромаштијата не може да биде купен со пари!

Статус на Саше Јанчев, член на Централен Комитет на Левица. Гледам шарени “револуционери” се израдувале на информацијата дека сметката на

Повеќе

Апасиев: Пропаста на Еуростандард е причина за антилихварско законодавство!

Статус на претседателот на Левица – проф. Димитар Апасиев. „Еуростандард банка и тргувањето со инсајдерски информации од страна на Гувернерката

Повеќе