Џемаил Максут – Македонски театарски и филмски глумец од турска народност

Пишува: Билјана Челик Максут е роден во Скопје на 8 мај 1933 година. Дипломирал на Филозофскиот факултет во Скопје, на

Read more

Левица: Координирани напади од ДПМНЕ и СДС против Левица како единствена опозиција во Парламент и општините

Соопштение на политичката партија Левица Изминатиов период се води жестока црна кампања против Левица, каде СДС манипулира дека сме во

Read more

Предлог проектите на Левица во Илинден ВМРО-ДПМНЕ ги претставува како свои

Реакција на Левица – ЛО Илинден Во недостиг на свои идеи, во Општина Илинден ВМРО ДПМНЕ го има превземено предлогот

Read more

Работа има за тој што сака: Велешко училиште добило двајца директори во еден ден

Двајца наставници од основното училиште „Блаже Конески“ од Велес во текот на вчерашниот ден добиле решенија за директори, едниот од

Read more

Богевски: Младите посегнуваат по наркотици во време на сиромаштија и економски кризи

Пишува Круме Богевски – Член на Црвена Младина и Советник во Општина Кавадарци Во историјата, при секоја подраматична економска криза

Read more

Студентски отпор бесни: Владата и МОН повторно ги извисија студентите – бараат одговорност и оставки

Објава на Студентски отпор по труењето од храна на повеќе студенти во СД Пелагонија После вчерашната ситуација во Студентскиот дом

Read more

Левица: Воведувањето на ETIAS системот е чекор на ЕУ кон воведување визи за македонските граѓани

Реакција на Левица – Сектор Надворешна политика Од следната година граѓаните на Македонија ќе мораат да плаќаат такса и бараат

Read more

Левица: Заев преку фондацијата „Едно општество за сите‘‘ продолжува да манипулира и профитира од моќ

Реакција на Политичката Партија Левица На манифестацијата „Златна Олимпија” каде се доделуваат награди за најуспешните жени во спортот, првата награда

Read more