Левица: Советниците на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци заеднички изгласаа мали хидроцентрали

Во целост ја пренесуваме реакцијата на Политичка Партија Левица „Како и со сите останати нерегуларности во Македонија, одговорноста поради понатамошната

Read more

Што се случи со планинарскиот дом „Даре Џамбаз”

Краток информативен историјат за планинарските домови во РМ и за функционирањето на домот „Даре Џамбаз” Планинарскиот дом „Даре Џамбаз” е

Read more

Крмов: Сите неправилности од 2011 година сега се ставени во Методологијата за попис

Пратеникот на Левица, Борислав Крмов во своето гостување на ТВ Стар изнесе дека сите барања за неправилности од страна на

Read more

Крмов: Најголем пропуст околу средбата на Заев и Мицкоски е давањето дозвола пописот на дијаспората да продолжи

Пратеникот на Левица, Борислав Крмов во своето гостување на ТВ Стар истакна дека спорно е продолжувањето на пописот во дијаспората,

Read more

Црвена Младина: Кој ќе одговара за уништување на најголемото вештачко езеро во Република Македонија?

„Ви се верува ли дека ова е Тиквешкото езеро? Кој ќе одговара за уништување на најголемото вештачко езеро во Република

Read more

(Видео) Крмов: Неразумно е да се попишува дијаспората за одредување на правична застапеност кај нас

Дел од гостувањето на пратеникот Борислав Крмов, во емисијата „Што мисли народот“.  „Најголем пропуст околу средбата меѓу Заев и Мицкоски

Read more

(Видео) Апасиев: Ако не успее Собранието, Уставен суд ќе го одложи пописот со поништување на самиот Закон

Изјава на пратеникот и претседател на Левица, Димитар Апасиев, по повод начинот на одложување на пописот. Апасиев: „Има две варијанти

Read more

Левица: Итно да се санкционира Мазлам Османи и да се отстрани еднојазичната табла во Кичево

„Директорот на НУЦК „Кочо Рацин“ од Кичево, Мазлам Османи,  демонстрира  врвно непочитување кон државата и институцијата со која раководи. Покрај

Read more