(Видео) Крмов: Мора да им застанеме на патот на овие ненационални погубни политики

Пратеникот Борислав Крмов во емисијата „Што мисли народот“: „Потребен е државниот апарат, за да може да се интервенира кај најсиромашното

Read more

Дали и вработени во Кабинетот на Филипче се вакцинирале во Србија?

На фејсбук страната „Следиме“ беше објавена фотографија со шпекулација дека поранешен заменик министер, како и членови на кабинетот на Филипче,

Read more

Симонов: Другари, победивме БИТКА, најважното допрва ни претстои

Статус на Александар Симонов, член на Централен Комитет на Левица: Другари, победивме БИТКА, НАЈВАЖНОТО допрва ни претстои. Одлуката за одлагање

Read more

(Видео) Апасиев до Заев: Прашавте од што се плашиме?

„Почитуван премиере со внимание ја слушав вашата дискусија и вашите квази-патриотски ламентации.Имено, јас по етничка припадност сум Брсјак, а по

Read more

Левица: Средбата Заев-Мицкоски ќе биде од корист за Републиката само ако се договори МАКЕДОНСКА НАЦИОНАЛНА ПЛАТФОРМА

Соопштението на Левица го пренесуваме во целост: ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА ЗАЕВ-МИЦКОСКИ ЌЕ БИДЕ ОД КОРИСТ ЗА РЕПУБЛИКАТА САМО АКО СЕ ДОГОВОРИ

Read more

Засилено расте поддршката за #НеОтворамВрата

Со зголемувањето на заканите на властите за противниците на нелегитимниот и нелегален попис, се зголеми и поддршката за #НеОтворамВрата, кампањата

Read more

ВИП вакцини преку ред за Груби, Маричиќ и Царовска?

Албански медиум објави информација дека преку ред вакцинација обезбедиле министерката за образование Мила Царовска, министерот за правда Бојан Маричиќ и

Read more

Левица: Се попишуваат и оние кои немаат државјанство

Соопштението на политичката партија Левица го пренесуваме во целост: „СЕ ПОПИШУВААТ И ОНИЕ КОИ НЕМААТ ДРЖАВЈАНСТВА – ПОЛИТИЧКАТА И МАНИПУЛАТИВНА

Read more