Левица: За зградата што изгоре биле издвоени 80.000 евра за реконструкција во 2019 година!

„Иако измина една недела откако во пожар беа уништени канцелариите и архивата на Државниот инспекторат за животна средина поради несоодветна

Повеќе

Бугарија бара од ЕУ да не го признае македонскиот јазик – за Османи не стигнал таков документ

Софија испратила Меморандум до земјите членки на ЕУ во кој тврди дека Македонците се проект на Тито, а македонскиот јазик

Повеќе

Дали Еролд Муслиу злоупотребувал ресурси на АР за да влијае врз жалби против Агенцијата?

Откако вчера Левица реагираше дека Антикорупциска комисија цела година одбива да отвори предмет против директорот на Агенцијата за разузнавање –

Повеќе

Левица: Антикорупциска комисија цела година не покренува постапка за Еролд Муслиу

„Цела година Антикорупциската комисија одбива да отвори предмет против директорот на Агенцијата за разузнавање – Еролд Муслиу, иако до институцијата

Повеќе

Левица: Дали „Брако” во сопственост на Анѓушев незаконски го присвојува движниот имот од „Каст Инвест”?

„Поранешни работници од „Каст Инвест“ нѐ контактираа дека во оваа фирма се случува сериозен криминал, односно дека сите ЦНЦ машини

Повеќе

Последни зборови до нацијата – Салвадор Аљенде

Имаат сила со која можат да нѐ доминираат, но општествените активности и процеси не можат да бидат уапсени ниту со

Повеќе

Левица: Единственото злодело на Асанж е откривањето на империјалистичките злодела на САД и НАТО!

Денес во Лондон започна судењето за екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулиан Асанж. Поради откривање на воените злосторства на САД,

Повеќе

Изгласан спорниот ДУП за кој Кичеец зема 300.000 евра од Дака-Давидовиќ

Само неколку денови по формирањето на новата власт, проследено со низа контроверзии, Советот на Општина Тетово предводен од коалиција СДСМ

Повеќе

Шеќеринска набавува колачи во вредност од три милиони денари

На страната на јавни набавки објавен е оглас од Министерството за одбрана каде министерката Радмила Шеќеринска планира да набави колачи

Повеќе

Меѓународниот кривичен суд нема што да ги истражува злосторствата на САД во Авганистан

Извор: off.net.mk Американската администрација објави дека ќе го замрзне целиот имот на главната обвинителка на Меѓународниот кривичен суд Фату Бенсуда

Повеќе