(Видео) Герила акција на Левица на Манаки фестивал

Синоќа во Битола започна 42. издание на Интернационалниот фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“.
На овој настан, активисти на Левица одржаа герила-акција, при што легнаа на црвениот тепих.