Земјиштето во врска со парцелата близу клиниката „Букурешт‘‘ е на Фатмир Етеми

Земјиштето на спорната парцела кај клиниката ‘‘Букурешт‘‘ е на Фатмир Етеми, познат градежник. Според порталот prizma.mk претходно во позадина на

Read more

Општина Карпош е во заложништво на Јакимовски заради неговите лукративни интереси

Фејсбук Статус на Славко Митевски, Советник од Левица во Општина Карпош Каде оди општина Карпош? Минативе месеци во општина Карпош

Read more

Ќе продолжиме да го спориме секое лошо урбанистичко решение

Фејсбук статус на Дарко Ристовски – член на ЦК на Политичката Партија Левица Свесни за опасноста од континуирано измачување и

Read more

Неизгласувањето на ДУП-ови не смее да биде причина за неодржување на седница на Совет

Фејсбук статус на Мартин Димовски – член на Совет на Општина Карпош од Политичката Партија Левица Неизгласувањето на ДУП-ови нарачани

Read more

(Видео) Левица поднесе барање за ревизија на 26-катницата во Карпош и забрана за издавање градежни дозволи

Прес-конференција на Мартин Димоски, Советник од Левица во Општина Карпош Денес, советничката група на Левица во Општина Карпош, поднесе две

Read more

Зошто зонското паркирање не е решение за проблемите со паркирање во Општина Карпош?

Реакција на Мартин Димоски – член на ЦК на Левица и член на Совет во Општина Карпош На деветата седница

Read more

Изгласано „фамозното“ зонско паркирање во Карпош

Фејсбук статус на Славко Митевски, Советник од Левица во Општина Карпош На вчерашната 9-та седница на советот на општина Карпош

Read more

Стоименовска: Со гласовите на ВМРО и ГРОМ кои гласаа ЗА и СДСМ како воздржани се намалува заштитната зона на Водно

Фејсбук статус на Ивана Стоименовска, советничка на Левица во Општина Карпош По завршувањето на седницата на Општина Карпош, советничката на

Read more

Димоски: Жалбите доставени од членовите на Левица Карпош вродија со плод

Фејсбук статус на Мартин Димоски, советник на Левица во Општина Карпош 300-тините жалби доставени од членови на Левица Карпош вродија

Read more

Урбанистичките планови за Карпош “магично“ исчезнуваат

Фејсбук статус на Мартин Димоски, советник од Левица во Општина Карпош. Опцијата за поднесување на забелешки по предложени детални урбанистички

Read more