ЦРВЕНИОТ БРАН Е МЕЃУ НАРОДОТ ВО ТАФТАЛИЏЕ – придружете се за заедно да ги промениме правилата на игра!

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, заедно со активистите на ЛО – Карпош се меѓу народот во Тафталиџе. Драги сограѓани, симпатизери

Read more

Левица: Решението за градба кај Болничкиот комплекс „Воена болница“ да се поништи веднаш!

„​​​​​Го повикуваме градоначалникот Стевчо Јакимовски да ги почитува законите и да го поништи Решението за градба на 17-катницата кај Болничкиот

Read more

Димоски: Стоп за Алумина – Стоп за бетонизацијата на Карпош

“Стоп за Алумина – Стоп за бетонизацијата” или кој ги стави Карпошани пред свршен чин? Наместо предновогодишно украсување на Општината,

Read more

Левица поднесе иницијатива за реконструкција и проширување на игралиштето во Нерези

Соопштение на ЛО Левица Карпош Согласно изборните ветувања, средбите со жителите, а поаѓајќи од потребите на Нережани, денеска, советничката група

Read more

Јакимовски вешташки го одржува во живот ДУП-от на Фатмир Етеми – прес на Бранко Ристов, претседател на Советот на Општина Карпош

Пресконференција на Бранко Ристов – Претседател на Совет на Општина Карпош од Политичката Партија Левица “Почитувани карпошани, Денес истече рокот

Read more

Kако треба да се однесува еден градоначалник кон граѓанитe

Фејсбук статус на Дарко Ристовски – координатор на ИТ – Сектор при Политичката Партија Левица Здраво Карпошани, Ред е да

Read more

(Видео) Ристов: Не смееме да дозволиме поскапување на детските градинки во Карпош

Советникот од редовите на Левица и Претседател на Советот на Општина Карпош Бранко Ристов, ја претстави одлуката со која Левица

Read more

Левица: Дуп-от изгласан од ДПМНЕ И СДСМ за Пуцко Петрол укинат на Уставен

Реакција на Левица Карпош На денешната седница на Уставниот суд на Република Македонија беше укината Одлуката за донесување на Детален

Read more

Левица: Водостопанство отуѓува имот за згради на Фатмир Етеми

Соопштение на политичката партија Левица Локман Љимани, главен извршен директор на АД „Водостопанство“, поднесол барање до Комисијата за урбанизам на

Read more