Студентски отпор бесни: Владата и МОН повторно ги извисија студентите – бараат одговорност и оставки

Објава на Студентски отпор по труењето од храна на повеќе студенти во СД Пелагонија После вчерашната ситуација во Студентскиот дом

Read more

(Видео) Студентски отпор: Труење со храна во студентскиот дом „Пелагонија“

Затруени студенти од домот Пелагонија. Се жалеле на тегоби и болки во стомакот. Оваа информација стана вирална во медиумите откако

Read more

Антикризните мерки во студентските домови се за мотивација на студентите да учат

Пишува: Кристијан Димков – член на Црвена Младина Антикризните мерки што владата ги воведува во студентските домови како главна стратегија

Read more

Ајде сега на кратко околу „лицемерието“

Фејсбук статус на Дарија Мустафаоглу, советник од Политичката Партија Левица во Општина Ѓорче Петров и член на Црвена Младина Неуспешните

Read more

Мустафаоглу: Уништувањето на образованието е капитален проект на Владата

Пишува: Дарја Мустафаоглу – член на Советот во Општина Ѓорче Петров при политичката партија Левица Неуспешните детективи кои ме напаѓаа

Read more

(Видео) Крајевски: Револтот на студентите не е само поради студентскиот оброк

Изјава на Јован Крајевски – член на Презедиумот на политичката партија Левица за студентските барања Јован Крајевски од Левица во

Read more

Јанески: Наместо да намалат од министрите – тие намалуваат од студентите

Пишува: Марио Јанески – претседател на Црвена Младина Како млад човек пред се, студент до скоро, и некој кој го

Read more

(Видео) Закани и притисоци од кадри на власта кон студентите

Реакција на Црвена Младина Почитувана јавност, до нас стигна видео на кое што се гледа како дел од вработените во

Read more

Ладна вода, ладни радијатори, живо месо, исклучена струја – студентите се жалат на условите во студентските домови

Енергетската криза предизвикана од неспособното владеење на СДСМ и ДУИ, доведе до ескалација на условите за живеење во студентските домови

Read more

Студентите не смеат да користат грејни тела

Фејсбук статус на Марио Јанески – Претседател на Црвена Младина Ова известување се наоѓа во еден од студентските домови во

Read more

Црвена Младина: Не ја исклучуваме можноста за иницирање на масовна мобилизација на студентите

Црвена Младина во своето соопштение се спротиставува на најновите најави на владата за приватизирање на студентските домови и намалувањето на

Read more