Eкс директори на СДСМ во тепачка со фалангата – Апасиев ироничен: СДС се урбани луѓенца

Во Краков се случи тепачка меѓу ракометните навивачи. Во тепачката од фотографиите се гледа дека се вклучени екс директорот на

Read more

Левица: Заев преку фондацијата „Едно општество за сите‘‘ продолжува да манипулира и профитира од моќ

Реакција на Политичката Партија Левица На манифестацијата „Златна Олимпија” каде се доделуваат награди за најуспешните жени во спортот, првата награда

Read more

(Видео) Кираџиева: Спортот не може да биде привилегија само за богатите деца

Извадок од гостувањето на координаторката на Левица – Сектор спорт, Весна Кираџиева во емисијата „Магазин“ „Промените во спортот би ги

Read more

Таеквондистите од клубот “Хулк Академи” бараат правда и рамноправен третман од федерацијата

Соопштение на Левица – Сектор спорт Неодамна, нашиот стручен тим оствари средба со тренерите и основачи на ТК „Хулк академи“

Read more

Нема правда за 80 спортисти од Илинден и Петровец

Реакција на Академија Хулк Нема правда од Македонската Таекводно Федерација за 80 спортски членови на нашата школа. Иако нашиот клуб

Read more

Побегнатиот украински олигарх Онишченко добил македонско државјанство како истакнат спортист

Реакција на Левица – Сектор спорт Украинскиот политичар, Александр Онишченко кој фигурира на листата на санкции на САД и е

Read more

Институциите не им дозволуваат на македонските спортисти да се борат за Македонија

Пред три години ја промовиравме дека станува збор за голема надеж на македонското женско борење, со остварувањето на нејзините големи

Read more

Н.Р. Кина: Развој и модернизирање на инфраструктура наменета за младата популација

Едни од проектите на кои активно се работи во Н.Р. Кина, со цел задоволување на потребите за здрав психо-физички развој

Read more

Јавното претпријатие за стопанисување со објекти за спорт де факто не треба да постои

Реакција на Политичката партија Левица Со измените предвидени во Закон за изменување и дополнување на Законот за спорт, предвиден е

Read more

ЈП за стопанисување со објекти за спорт потонато од криминал

Има едно јавно претпријатие чија историја ги обединува сите аномалии на македонското општество во последните неколку децении. Трагичната приказна за

Read more

Изорано фудбалско игралиште во Куманово, Левица бара национализација на спортските терени

Реакција на Политичката партија Левица Иако во Куманово недостасуваат тревнати фудбалски терени и има потреба од нови, за жал кумановските

Read more