Лажната борба на Боречката федерација и вистинското лицемерие на АМС

Пишува: Ангеле Михајловски, советник од Левица – Општина Штип и член на Сектор спорт Веќе неколку години, раководството на Боречката

Read more

Левица: Наумче Мојсоски континуирано го оштетувал државниот буџет преку ваучер системот – антикорупционерите бараат кривично гонење

Реакција на Политичката Партија Левица Во анализата на ДКСК утврдени се бројни незаконитости во распределбата на средствата од даночно ослободување,

Read more

(Видео интервју) Персида Отовиќ-Стојановска и Наташа Стефановска: Македонија нема стратегија за спортот

Македонскиот спорт стихијно се развива без државна стратегија, сметаат адвокатките Персида Отовиќ – Стојановска и Наташа Стефановска, кои своевремено беа

Read more

По иницијатива на Левица завршена е реконструкција и уредување на спортско игралиште во парк шума Гази Баба

ЈП Улици и Патишта по налог на градот Скопје целосно ги реконструираше спортските игралишта во парк шумата „Гази Баба“. Игралиштата

Read more

Eкс директори на СДСМ во тепачка со фалангата – Апасиев ироничен: СДС се урбани луѓенца

Во Краков се случи тепачка меѓу ракометните навивачи. Во тепачката од фотографиите се гледа дека се вклучени екс директорот на

Read more

Левица: Заев преку фондацијата „Едно општество за сите‘‘ продолжува да манипулира и профитира од моќ

Реакција на Политичката Партија Левица На манифестацијата „Златна Олимпија” каде се доделуваат награди за најуспешните жени во спортот, првата награда

Read more

(Видео) Кираџиева: Спортот не може да биде привилегија само за богатите деца

Извадок од гостувањето на координаторката на Левица – Сектор спорт, Весна Кираџиева во емисијата „Магазин“ „Промените во спортот би ги

Read more

Таеквондистите од клубот “Хулк Академи” бараат правда и рамноправен третман од федерацијата

Соопштение на Левица – Сектор спорт Неодамна, нашиот стручен тим оствари средба со тренерите и основачи на ТК „Хулк академи“

Read more

Нема правда за 80 спортисти од Илинден и Петровец

Реакција на Академија Хулк Нема правда од Македонската Таекводно Федерација за 80 спортски членови на нашата школа. Иако нашиот клуб

Read more

Побегнатиот украински олигарх Онишченко добил македонско државјанство како истакнат спортист

Реакција на Левица – Сектор спорт Украинскиот политичар, Александр Онишченко кој фигурира на листата на санкции на САД и е

Read more