Активисти на Левица со герила акција пред довлечканите членови на ДПМНЕ кај нотарот на ДУИ

Активисти на Левица со да се испрати реалната слика за новоизгласаниот ДУП С3 16, се појавија пред нотарот на ДУИ,

Read more

(Видео) Црвена Младина го преименуваше „Паркот Украина“ во „Парк АСНОМ“

Паркот во Чаир во кој се наоѓаа бистите и спомениците на македонските партизани и учесници во НОБ, пред неколку дена

Read more

(Видео) Црвена Младина до Џамбаски: Пиринска не е ваша, а не па Вардарска

Од страна на партијата на европратеникот Ангел Џамбаски, пред некој ден на отворањето на македонскиот клуб во Бугарија беше поставен

Read more

Црвена младина со контра герила акција – Стево, вошка беше, вошка и ќе останеш!

Црвена Младина го корегираше транспарентот којшто утринава беше поставен од платениците на СДСМ. Помладокот на Левица откако го поправи транспарентот,

Read more

150 години Делчев: Културен натпревар, а не културна доминација – герила на Црвена Младина

На повеќе локации низ Скопје и Македонија оваа седмица дена активистите на Црвена Младина спроведуваат герила акции во чест на

Read more

(Видео) Герила акција на Левица на Манаки фестивал

Синоќа во Битола започна 42. издание на Интернационалниот фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“.На овој настан, активисти на Левица одржаа герила-акција,

Read more

„Ако треба историја ќе учиме во илегала” – Левица со герила акција

Од политичката партија Левица на својот фејсбук профил објавија повеќе пораки пред основни и средни училишта упатени до министерката Мила

Read more

ЕУ побара да се почитуваат Договорите, Прилеп одговори со герила

Откако вчера беа уништени поставените табли на спомениците со назнака „дел од хеленската цивилизација”, денес на интернет осамнаа видеа од

Read more

Левица: Им ја разобличивме нивната лажна парада со уценет народ! (ВИДЕО)

За време на вчерашниот марш за правда, кој беше во организација на СДСМ, активисти на Левица упаднаа со герила-акција и

Read more