Мојсоска: Широката коалиција СДС-ДПМНЕ веќе функционира во општините

Во гостувањето на емисијата „Тешки муабети“ на Инфомакс, Генералниот секретар на Левица – Јована Мојсоска зборуваше за тоа дека со

Read more

Левица поднесе иницијатива за реконструкција и проширување на игралиштето во Нерези

Соопштение на ЛО Левица Карпош Согласно изборните ветувања, средбите со жителите, а поаѓајќи од потребите на Нережани, денеска, советничката група

Read more

Градоначалникот ја прекина седницата, претседателот Ристов ја продолжи – ДУП-от Ј03 не е изгласан

Соопштение на ЛО Левица Карпош Денешната триесетта седница на Советот на Општина Карпош се одржа во тензична атмосфера. Причината за

Read more

Иницијативата за бесплатни градинки изгласана во Лозово

Фејсбук статус на Димитар Абрашев – советник во Општина Велес од Политичката Партија Левица Пред 3 месеци поднесовме иницијатива со

Read more

(Видео) Постои ли селективна казнивост од страна на полицијата?

Обраќање на советникот од Левица Свети Николе – Александар Симонов По протестот против т.н. француски предлог, за бугаризација на Македонија,

Read more

(Видео) Јовановска: Деструктивните СДС и ДПМНЕ работат против жителите на Скопје

Клучни секвенви од Говор на советничката Катерина Јовановска од Левица за набавката на нови автобуси за ЈСП Додека СДС манипулира

Read more

(Видео) На СДС како партија која знае само како да приватизира непоимливо и е да набавува нови автобуси за Град Скопје

Реплика на Амар Мециновиќ кон Љубица Јанчева На вчерашната седница на Советот на Град Скопје, советниците од СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ

Read more

(Видео) Советниците од СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ неми за потребите на народот за нови градски автобуси

Советникот на #Левица – Амар МЕЦИНОВИЌ, од вчерашната седница на Советот на Град Скопје. „Двете најголеми советнички групи (ДПМНЕ и СДС) се

Read more

Велешкиот Совет е во канџите на автократ и заслепен поданик на ДПМНЕ и ДУИ

Фејсбук статус на Игор Смилев – советник од Политичката Партија Левица во Општина Велес Претседателот на Советот на Општина Велес

Read more

Ристов: Советите покажаа колкава е разликата помеѓу кадрите на Левица и останатите партии

Претседателот на Советот во Општина Карпош, во вчерашното гостување на емисијата на Инфомакс, зборуваше за кадровските политики кои ги водат

Read more

(Видео) Додека се гаси уличното осветлување – Општинa Свети Николе една година не наплаќа за светлечки реклами

Обраќање на членот на Совет во Свети Николе – Александар Симонов од Политичката Партија Левица Во Општина Свети Николе се

Read more