Ванковска: Како може некој да Знае, а не се сеќава како лидерот им го поддржа Преспанскиот договор

Како може некој да ЗНАЕ, а да има толку куса меморија што наводно не се сеќава дека неговиот лидер одел

Read more

За Максим Димитриевски, Преспанскиот договор беше влогот за иднината на нашата држава

Градоначалникот на Куманово, а воедно и кандидат за претседател на Република Македонија номиниран од движењето Знам, Максим Димитриевски, пред точно

Read more

Легалистите се многу загрижени за Преспанскиот договор, што е тоа ако не Стокхолмски синдром?

Преспанскиот договор не е исклесан во камен. За земја која живее во беззаконие, “легалистите” ми се нешто многу загрижени да

Read more

Македонија промени сè, Грците досега сменија еден сообраќајен знак

Македонскиот министер за надворешни работи Бујар Османи изјави дека суштинскиот дел од Преспанскиот договор е испочитуван од двете странии, а

Read more

Левица: Уште во техничката Влада – ДПМНЕ почна да одработува за Преспанскиот и ”Северна”

ДПМНЕ се заложува за спроведување на „Преспанскиот договор“ уште во првиот ден од техничката Влада! Ова директно и недвосмислено го

Read more

(Видео) Милошевски: За ВМРО-ДПМНЕ Преспанскиот договор за завршена работа

Изјава на Антонио Милошевски – член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ за ТВ 24 Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски,

Read more

(Видео) Од Хамураби па навака не постои договор кој е конечен и нераскинлив

Во вчерашната епизода „Тешки мубети‘‘ на Инфомакс, гостин беше претседателот на Политичката Партија Левица, Димитар Апасиев. Тој даде свои видувања

Read more

ДСП Ленка: ДПМНЕ секогаш работи против интересите на македонсиот народ и држава

Од Движењето за Социјална Правда ЛЕНКА вчера споделија објавија во која потсетуваат на бројните разочарувања кои партијата ВМРО-ДПМНЕ ги приреди

Read more

Грчки медиуми го негираат македонскиот јазик – Владата на СДСМ и ДУИ молчи

Грчкиот весник Неа Флорина објавува дека Грција со договорот од Нивици прифатила постоење на македонски јазик, но само во границите

Read more

Јанчев: 30 септември – Денот на непокор на македонскиот народ

Фејсбук статус на Саше Јанчев – член на Централниот Комитет на Левица и Советник во Општина Гевгелија Како што знаете

Read more

Родени до Преспанскиот договор имаат државјанство ,,Коси црти”

Документ меѓу вработени во матичните служби докажува дека граѓани кои се родени до промените на уставот во 2018 година не

Read more