Додека етникумот е предуслов за вработување нема да имаме нормален попис

Фејсбук статус на Саше Јанчев – Советник од Левица во Општина Гевгелија. Во Македонија нема да има нормален попис се

Read more

Новковска: Пописот покажа колку лесно си плукаме по своите

Фејсбук статус на Благица Новковска – поранешен директор на Државниот завод за статистика. Во најава на електронскиот попис кој ќе

Read more

Апасиев: Дали МПЦ ќе признае попис кој вештачки го намалува бројот на христијаните во Македонија

По вчерашното објавување на резултатите од пописот спроведуван во септември минатата година, стана јасно дека резултатите се целосно фингирани согласно

Read more

Крмов: Турците покажаа поголема храброст од комитите на ДПМНЕ

Од Националното координативно тело за пописот на турскиот народ во Република Македонија не ги признава и не ги прифаќа објавените

Read more

Пописот како политичко-социолошка алатка за оправдување на дводеценискиот процес

Статус на Реџеп Исмаил Хактан – член на президиумот на Левица Задачата на пописот беше, и е политичко-социолошка алатка за

Read more

Крмов: Пописот е фалсификат и фингиран – ќе има кривични пријави!

„Овој процес не беше ништо, освен една политичка операција изведена под палката на ДУИ, а одобрена од СДСМ. Имавме многу

Read more

Црвена Младина: Овој попис е фингиран и нелигитимен и не ја отсликува реалната фактичка состојба во Македонија

Реакција на Црвена Младина Активисти на Црвена Младина денес, со герила акција испратија порака и порачаа дека резултатите од овој

Read more

Според пописот во Македонија има само 20 илјади малолетни лица

Фејсбук статус на Ивица Петровски. 1.836.000 попишани.1 816.000 избирачки список. Според тоа, 20 илјади малолетници само. А ова??? Во основните

Read more

Aко 100 илјади луѓе бојкотираат тогаш пописот е неуспешен, рекоа од Државен завод за статистика

Хилми Селами, заменик-директорот на Државниот завод за статистика минатата година во емисијата „Патот кон“ на Алсат ТВ рече дека пописот

Read more