Левица: Природата се соголува поради негрижа и бизнис интереси

Во 2023 година Македонија има загуба од 2,45 килохектари дрвна покривка. На индексот за еколошки перформанс државата има паднато за

Read more

Левица: Корумпиран албански олигарх стои зад сомнителната продажба на Жан Митрев

Реакција на Политичката Партија Левица Додека граѓаните на Република Македонија преку донации молат за лекување во странство, нечовечната корумпирана власт

Read more

Апасиев до СДСМ: Богатството на олигарсите кои ги создавате почива врз мизеријата на работникот

Извадок од говорот на Пратеникот Димитар Апасиев, кој на пленарната Седница се обрати до премиерот Ковачевски и до Владата Често

Read more

Со одлучна влада и народна поддршка, можеме да си го вратиме своето!

Фејсбук статус на Амар Мециновиќ – Портпарол на Политичката Партија Левица Два последователни премиери од СДС со семејни врски во

Read more

Петров: Предлог законот за земјоделско земјиште потврдува дека СДС и ДУИ се заштитници на олигархијата

Фејсбук статус на Никола Петров, Координатор на Левица – Земјоделски сектор. Предлог законот: Во членот 4 во точка 11 бројот

Read more

Кога државата ги штити трговците производителите се самоорганизираат

Фејсбук статус на Јован Крајевски – член на Президиумот на Политичката Партија Левица Маркс и Енгелс велат: пролетеријатот нема татковина.

Read more

Олигархијата нема да се откаже од удобноста на ненаситната лакомост

Став на Амар Мециновиќ – портпарол на Политичката партија Левица Пред наездата на економска мизерија оваа зима, и независно од

Read more

Јас сум против моќниците да го собираат кајмакот а народот да им ја плаќа сметката

Фејсбук статус на Саше Јанчев – советник во Општина Гевгелија од Политичката Партија Левица Моќнициве ептен ги чепнавме во нерв

Read more

И во оваа криза олигархијата профитира за сметка на работникот

Фејсбук статус на Јован Крајевски, Координатор на Левица – Сектор политичка економија. Економската криза не нè засега сите на ист

Read more