Мојсоска: Kампањата на Ванковска заврши во Кичево, градот кој Али Ахмети го прогласи за “воен плен”

И така, симболично, кампањата за проф. Ванковска ја привршуваме во Кичево, градот кој Али Ахмети го прогласи за “воен плен”,

Read more

(ВИДЕО) Ванковска од Кичево: На народот му треба обединување на социјално-класна основа

Претседателската кампања завршува во Кичево, каде што професорката Ванковска и носителката на кандидатската листа за пратеници на ИЕ5, Јована Мојсоска

Read more

ЛО Кичево: Целосна поддршака за Ванковска и Мојсоска

Денеска во просториите на ЛО Левица Кичево гостуваше генералната секретарка Јована Мојсоска и заменик координатор за ИЕ 5 Горан Велевски.

Read more

Фабриката за батерии во Кичево е уште едно неостварено ветување на СДСМ и ДУИ

Безмалку цела година помина откако помпезно се најави отварање на нова фабрика за батерии во Кичево,за која власта ветуваше 600

Read more

Кичево: Да го дадеме потписот за Ванковска, за да ја спасиме татковината

Ве известуваме дека е започнат процесот на собирање потписи за професорката Билјана Ванковска за претседателски кандидат, известуваат од ЛО на

Read more

Левица: Дехари живее во стан кој не го пријавил изграден од компанија – донатор на ДУИ

Не престануваат скандалите за функционерите на ДУИ и компаниите блиски до нив. Имено, во медиумите излезе информација дека градоначалникот Фатмир

Read more

Левица: Вработените во Жито караорман – Кичево четири месеци без плата

Реакција на Левица ЛО – Кичево Во ова време кога се соочуваме со огромна инфлација и криза, вработените во Жито

Read more

Левица – Кичево: Дали локалната власт незаконски депонира отпад во Кичево?

Во околината на село Попоец, затекнати камиони како фрлаат комунален отпад. Жителите обвинуваат дека ова е организирано ЈП Комуналец, од

Read more

Левица – Кичево: Самоволието на директорот Мазлам Османи го деградира делото на „Кочо Рацин”

Од локалниот огранок на Левица – Кичево денес реагираа за постапките на директорот на Центарот за Култура – „Кочо Рацин”,

Read more

Левица: Директорката на кичевската гимназија со притисоци и закани за да ја спроведе волјата на министерката

Од локалниот огранок Левица – Кичево, реагираа до јавноста по пристигнати поплаки од страна на вработени во кичевската гимназија „Мирко

Read more

Левица: Итно да се санкционира Мазлам Османи и да се отстрани еднојазичната табла во Кичево

„Директорот на НУЦК „Кочо Рацин“ од Кичево, Мазлам Османи,  демонстрира  врвно непочитување кон државата и институцијата со која раководи. Покрај

Read more