Атентат врз Трамп на митинг во Пенсилванија, напаѓачот е убиен

На предизборниот митинг на Доналд Трамп во градот Батлер, Пенсилванија, се слушнале неколку истрели, по што тајната служба го евакуирала

Read more

Трамп најави крвопролевање

Републиканскиот претседателски кандидат и поранешен американски претседател Доналд Трамп на митинг во саботата изјави дека ќе има „крвопролевање“ за американската

Read more

Ники Хејли се откажа, Трамп закажа нова пресметка со Бајден

Поранешната гувернерка на Јужна Каролина Ники Хејли денеска на прес-конференција објави дека ја прекинува кампањата за претседателска номинација на Републиканската

Read more

Трамп е на чекор до обезбедувањето на номинацијата од Републиканската партија

Доналд Трамп е на чекор да стане официјален кандидат на републиканците за претседател на САД, откако викендов оствари серија победи

Read more

Трамп: Ние сме нација во опаѓање, нација која пропаѓа

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп денеска истакна дека смртта на Алексеј Навални „го направила свесен“ за тоа што се случува

Read more

Американскиот суд го прогласи Доналд Трамп за виновен за измама

Граѓанскиот суд во државата Њујорк утврди дека поранешниот американски претседател Доналд Трамп и неговиот семеен бизнис се одговорни за незаконско

Read more

Смртоносната политика на САД за КОВИД – 19 ќе го подели светот, присилувајќи ги земјите да ги преиспитаат своите сојузи

Напишано од Џон Рос, виш научен соработник при Чонгианг Институтот за Финансиски Студии, Ренмин Универзитетот во Кина и поранешен директор

Read more

Палестинскиот претседател Аббас изјави дека сите договори со САД и Израел се неважечки заради планот за анексија

Палестинскиот претседател Махмуд Аббас во вторникот изјави дека палестинската власт се смета за ослободена од сите договори со Израел и

Read more

Изјавите на солидарност ги отфрлија обвинувањата на американската влада против претседателот Мадуро

Поранешниот претседател Ево Моралес изјави дека со последниот напад од страна на владата на САД против Венецуела, Вашингтон има намера

Read more

Италијанците гневни на ЕУ – помош добија само од Кина, Куба и Венецуела

Каков е тој пријател кој не ти помогнува кога е најпотребно? Ова е прашањето кое Италијанците си го поставуваат откако

Read more