(Видео) Исмаил: Дали директорот на Паркови и Зеленило има десет советници и заменици во својот кабинет?

На вчерашната Седница на Советот на Град Скопје за советнички прашања од страна на Советникот од Левца Реџеп Исмаил (Хактан)

Read more

Видео: Реализирана уште една социјална мерка во Град Скопје по барање на Левица

Обраќање на Kaтерина Јовановска Советничка на Левица во Град Скопје: „Потребата од носење на оваа одлука е нерамноправниот третман при

Read more

(Видео) Јовановска: Потребни се долгорочни решенија за состојбите во ЈП во Град Скопје

Обраќање на Kатерина Јовановска Советник од Левица во Град Скопје ЈСП исто како и другите јавни и државни претпријатија на

Read more

(Видео) Исмаил: Имате за бифтеци – немате за плати на работниците во ЈСП

Излагање на советникот од Левица во Град Скопје, Реџеп Исмаил – ХАКТАН.  Владата е одговорна за ситуацијата со ЈСП  Додека

Read more

(Видео) Мециновиќ: Скопје пред катастрофа поради криминалните партии СДС – ДУИ – ДПМНЕ

Обраќање на советникот на Левица, Амар Мециновиќ на вонредната седница на Град Скопје ,,Левица бара итно решавање на состојбата со

Read more

(Видео) Предизвикан инцидент поради силеџиство и немоќ на СДС додека говореше Советник на Левица

Денешната Седница на Советот на Град Скопје се одвива во тензична атмосфера поради штрајкот на возачите на ЈСП Скопје. Советниците

Read more

Како Мицкоски и неговите соработници испумпаа половина милион евра за адвокатски услуги?

Извор: Инфомакс.мк – А. Митовски Во само две фактури, двајца адвокати испумпале 14.809.392 денари за неколку месеци од Јавното претпријатие

Read more

Левица: Водостопанство отуѓува имот за згради на Фатмир Етеми

Соопштение на политичката партија Левица Локман Љимани, главен извршен директор на АД „Водостопанство“, поднесол барање до Комисијата за урбанизам на

Read more

Левица обезбеди субвенции на социјално ранливи категории за набавка на велосипеди и тротинети

Соопштение на Левица – Град Скопје Единствена зелена политика е црвена и социјално инклузивна! Денес во Советот на Град Скопје

Read more

Левица: Рамковните вработувања – параван за наградување на партиските послушници

Реакција на Левица – Град Скопје Деновиве, јавноста ја брануваат отпуштањата на рамковните вработени во Јавното претпријатије на Град Скопје,

Read more

Левица обезбеди 1.500.000 денари за образовни асистенти во средните училишта

Советничката од Левица во Град Скопје Катерина Јовановска, на својот фејсбук профил соопшти дека на денешната расправа за ребаланс на

Read more