Јанчев: ДПМНЕ и СДС се заедничка коалиција во Гевгелија

Пишува Саше Јанчев – член на Советот во Општина Гевгелија при политичката партија Левица Народе, народе! Чујте и почујте! Директно

Read more

(Видео) Протест за итна реконструкција на регионалниот пат Богданци-Гевгелија

Вчера, во организација на локалните ограноци на Левица од Богданци и Гевгелија се одржа првиот протест организиран од партијата за

Read more

Левица: Протест поради нереконструирањето на патот на смртта P 1009, делница Гевгелија – Богданци

Соопштение на Левица Гевгелија и Левица Богданци Ограноците на Левица од Богданци и Гевгелија ги повикуваат сограѓаните на протест во

Read more

Јас сум против моќниците да го собираат кајмакот а народот да им ја плаќа сметката

Фејсбук статус на Саше Јанчев – советник во Општина Гевгелија од Политичката Партија Левица Моќнициве ептен ги чепнавме во нерв

Read more

По повод денот на победата над фашизмот, локалниот огранок на Левица во Гевгелија положи цвеќе на спомениците на борците од НОБ

Во борбата против фашизмот свој придонес даде и македонскиот народ, прво преку партизанските одреди, а на крај од војната и

Read more

Власта на СДСM прави обид да го саботира штрајкот на просветните работници

Фејсбук статус на Саше Јанчев – член на Централниот комитет на политичката партија Левица Денеска започна штрајкот на просветните работници

Read more

Наезда на комарци во Гевгелија, а заштита од локалната власт – никаква

„Пред неколку години, тигрестиот комарец (Aedes albopictus) кој е еден од најинвазивните видови комарци и потекнува од Азија, од 2016

Read more

Јанчев: Фирма за депонирање отпад тужи активисти!

Членот на Централниот Комитет на Левица, Саше Јанчев, на својот профил повика на протест против најавениот закон за увоз на

Read more