Власта на СДСM прави обид да го саботира штрајкот на просветните работници

Фејсбук статус на Саше Јанчев – член на Централниот комитет на политичката партија Левица Денеска започна штрајкот на просветните работници

Read more

Наезда на комарци во Гевгелија, а заштита од локалната власт – никаква

„Пред неколку години, тигрестиот комарец (Aedes albopictus) кој е еден од најинвазивните видови комарци и потекнува од Азија, од 2016

Read more

Јанчев: Фирма за депонирање отпад тужи активисти!

Членот на Централниот Комитет на Левица, Саше Јанчев, на својот профил повика на протест против најавениот закон за увоз на

Read more

Левица во Гевгелија ги освежи заборавените споменици на НОБ

По повод 7-ми Ноември, Денот на ослободувањето на Гевгелија од фашистичката бугарска окупација, Локалниот огранок на Левица од Гевгелија изврши

Read more

Левица поднесе барање за референдум до општина Гевгелија

Од локалниот огранок на политичката партија соопштија дека поднесено е барање за одржување на референдум во однос на зонското паркирање

Read more

Спас за Гевгелија: Уставниот суд ја поништи одлуката за распишување референдум против рудници

Во прилог ја објавуваме реакцијата на „Спас за Гевгелија“ за поништената одлуката на Општина Гевгелија за распишување на референдум против

Read more