Урсула фон дер Лајен под истрага за набавка на вакцини против корона вирусот

Европската јавна обвинителка Лаура Кодрута Ковеси во вчерашната посета на Загреб ги претстави активностите во борбата против корупцијата и измамите

Read more

Кина ги повикува богатите земји да споделуваат вакцини и да го зајакнат глобалното производство

Кина се приклучи на група од повеќе од 60 земји во Обединетите нации повикувајќи ги богатите држави да придонесат повеќе

Read more

Русија обвини дека власта во Македонија механички поддржува санкции кои се изработени без нејзино учество

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова реагираше за придружувањето на Црна Гора и Македонија кон антируските мерки

Read more

ВИП вакцини преку ред за Груби, Маричиќ и Царовска?

Албански медиум објави информација дека преку ред вакцинација обезбедиле министерката за образование Мила Царовска, министерот за правда Бојан Маричиќ и

Read more

ЕУ го блокира извозот на вакцини во Британија

ЕУ ги отфрла повиците на британската влада за доставување на вакцините против ковид-19, Астра Зенека, произведени во фабрика во Холандија,

Read more

Молк за скандалот со кинеските вакцини додека Филипче ја чека суспендираната британска АстраЗенека

Десетици европски земји делумно или целосно ја суспендираа британската вакцина „Астра Зенека“ против вирусот COVID-1, откако беа забележани многу несакани

Read more

Нов скандал: Ла Верита откри дека Заев лажел за фирмата посредник за набавка на кинески вакцини

Италијанскиот весник „Ла верита“ за скандалот за тоа како Македонија ги набавувала кинеските вакцини, утрово ги објави писмата на македонскиот

Read more

Димитар Апасиев: Ковид вакцините припаѓаат на народот

„Во Европарламентот веќе има иницијативи кои велат дека, во услови на пандемија, кога севкупното светско производство на вакцини против новиот

Read more