(Видео) Мојсоска: Артан Груби има личен профит од договорт со Бехтел-Енка

Јована Мојсоска, носител на Изборна единица 5 од политичката партија Левица, во емисијата Директно на ТВ Тера, се осврна и

Read more

Левица: Зошто е идентитетот на „вработените“ во Министерството за политички систем таен?

Јавна тајна е тоа дека министерството за Политички систем и односи меѓу заедниците е вештачки создадено за вработување и дополнителна

Read more

Запаленото „ауди“ на Груби се поврзува со фирма за осветлување која купила хотел на Шапка

Според информациите на „Фокус“  како сопственик на возилото кое го користел Артан Груби е заведен содружник на „Еуро Ком Лигхтинг“, човек-фирма што

Read more

Земјоделското земјиште на удар од коруптивниот закон за коридорите 8 и 10

Реакција на политичката партија Левица До Собранието на Република Македонија за утрешната седница доставен е предлог-закон за дополна на Законот

Read more

Двојазичните униформи го рушат принципот на единственост на униформата – ВМРО-ДПМНЕ молчи

Откако минатата недела стапи во сила Уредбата за двојазичност на полициските униформи, Артан Груби на својот фејсбук профил прогласи победа

Read more

Левица: 130 милиони евра народни пари за фамилијата Дестани блиска до ДУИ

Реакција на политичката партија Левица Камен темелникот за наводната фабрика за електрични возила и најавата на Артан Груби за државна

Read more

Ленка: ДУИ повторно во режија на меѓуетнички конфликт

На својата фејсбук страница Dвижењето за социјална правда ‘‘Ленка‘‘ објавија слики од Цуфи Коха, лицето кое што пукаше кон демонстантите

Read more

(Видео) Реџеп Исмаил: ,,Булеварот Хасан Приштина да се преименува по членот на АСНОМ и првоборец во НОБ -Неџат Аголи!”

„Градоначалникот во заминување Петре Шилегов, очаен поради сопствената непопуларност, заедно со ДУИ – партија која владее повеќе од 20 години

Read more

Груби: Статусот на УЧК решен – таа е во македонските институции

Првиот заменик – претседател на Владата Артан Груби оценува дека статусот на УЧК е решен преку институциите – пишува весникот

Read more

Мојсоска: Кога Брнз ти лобира автопат “во четири очи”

Вчера се изгласа контроверзниот специјален закон за изградба на автопати без тендер, според кој изградбата на коридорите ексклузивно ја добива

Read more

Симонов: Од теоретско – политички до практично ДУИстички систем

м-р Александар Симонов, член на Централен Комитет на Левица Теоретскиот – политички систем, чија задача беше да биде функционален, за

Read more