Цуцуловски: Основното образование беше многу посредено во првата половина од ’50-те години од минатиот век

Фејсбук статус на професор Љубомир Цуцуловски СРАМОТА. Со денови наназад јавноста бомбастично е бомбардирана со информацијата дека школската година ќе

Read more

Цуцуловски за доследноста на Мицкоски: Кој ги овластил да менуваат Устав, макар бил налик на хрватскиот?

фејсбук статус на Љубомир Цуцуловски ДОСЛЕДНОСТ? Првите луѓе на ВМРО – ДПМНЕ го остварија тоа што долго време го најавуваа

Read more

Проф. д–р Цуцуловски: Тефтерот, наречен „Устав“, повторно ќе се отварал

Статус на Проф. д–р Љубомир Цуцуловски. „Згаснување. Тефтерот, наречен „Устав“, повторно ќе се отварал. Тоа го најави Али Ахмети. Вчера беше

Read more

Проф.Цуцуловски: Уставот не е тефтер

Статус на Проф. Љубомир Цуцуловски „Не е тефтер. Крајно време е Заев, заедно со тие околу него, да сватат дека

Read more

Цуцуловски: Нејасно е со каква цел дојдоа Вархеји и Силва

Статус на Проф. Љубомир Цуцуловски ”Зошто? Нејасно е, или мене ми е нејасно, зошто и со каква цел вчера дојдоа

Read more

Проф.Цуцуловски: Царовска и „нејзините“ добро смислени образовни реформи

ОБОЕНОСТ. Во периоди на нагласена луцидност милата госпоѓа Царовска доаѓа до инетересни сознанија, со интересни импликации. Ова се некои од

Read more

Проф. Цуцуловски: Левицата освен што се бори за социјална правда се бори и за национална слобода и правда!

Професорот Љубомир Цуцуловски во емисијата „Само интервју“ на Канал 5, прашан за „феноменот политичката партија Левица„ иако изнесе мали и

Read more

Несфатливо е со каков презир гледа бугарската политика и историја на сопствениот народ

Статус на проф. Љубомир Цуцуловски. Несфатливо е колку бугарските политичари и историчари не водат сметка за импликациите/последиците од тоа што

Read more

Да не дозволиме да се фатиме на мамката на бугарската држава

Статус на проф. Љубомир Цуцуловски. Да не дозволиме да се фатиме на перфидната јадица, која бугарската држава постојано нѝ ја

Read more