Јанчев: СДСМ и ДПМНЕ одлично соработуваат кога Општина Гевгелија се задолжува

Фејсбук статус на Саше Јанчев – Советник од Левица во Општина Гевгелија Коалицијава на СДС во Советот на О. Гевгелија

Read more

(Видео) Со амин на ДПМНЕ и ДУИ изгласана продажбата на Мауцкер во Охрид

Реакција на Политичката партија Левица На денешната седница на советот на општина Охрид, со кршење на Деловникот за работа, насилнички

Read more

Крмов: Очајниците за власт СДСМ бесрамно го заштитија Талат Џафери

Пратениците од владејачката коалиција на СДСМ и ДУИ денес во собранието заедно застанаа во заштита на Претседателот на Собранието Талат

Read more

Власта да не го одолжува намалувањето на патарините

Реакција на Политичката партија Левица. Единствено пратениците од Левица во македонското Собрание побараа намалување на патарините, преку поднесување на предлогот

Read more

Бесими потврди Етеми го добива земјиштето во Центар за 7 евра квадрат

Праксата на злоупотреба на лошите закони продолжува, а ДУИ како креатор, спроведувач и НЗС на секоја власт непрекинато профитира. Бесими

Read more

Левица е единствена партија која се бори против приватизацијата на езерото Младост, советникот Смилев со јавно обраќање

Градоначалникот на Општина Марко Колев кој во предизборието ветуваше и се залагаше да го заштити крајбрежјето на езерото Младост, заедно

Read more

Дали некој од пратениците на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ ќе го поддржи укинувањето на апанажата

Од страна на пратениците од Левица, вчера, во Собранието на Република Македонија беше доставен предлог-закон за укинување на апанажата. Со

Read more

(Видео) Димоски: Оние кои ветуваа борба против бетонизацијата на Карпош гласаа против ревизија на ДУП

Интервју со Мартин Димоски, советник од Левица во Општина Карпош. „Да бидам искрен помалку сме изненадени од исходот од вчерашното

Read more

Советот на Општина Карпош гласаше против точките за ревизија на ДУП-ови

Соопштение на Левица – ЛО Карпош. „На денешното второ продолжение од втората седница на Совтот на Општина Карпош, со само

Read more

Мојсоска: Радикална им е Левица – не им е радикално вадење пратеници од притвор за глас во Собрание

„Деновиве, едно од највртените прашања во медиумите е како да се формира нова влада со ‘радикален елемент’ како Левица. Па

Read more

Заев и Мицкоски отворено зборуваат за нивната соработка

Вчера во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија, се одржа дебата помеѓу лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ. Во текот

Read more