Исмаил: Во Втората македонска бригада учетвувале многу Албанци – Демачи е УЧК колаборационист на фашистите!

„Волјата на граѓаните на сегашната улица “Адем Демачи”, дали сакаат така да се вика улицата никогаш не е измерен, но

Read more

Исмаил: Преку МТВ се шири државната пропаганда на украинскиот режим

Членот на Президиумот на Левица, Реџеп Исмаил-Хактан, го коментираше интервјуто со амбасадорката на Украина во Скопје, кое, преку емисијата агенда

Read more

Левица со писмо до Европа во кое бара изјаснување на фашистичките клубови

Соопштение на Политичката Партија Левица „Левица ќе испрати официјално писмо до Советот на Европа, Ецропската комисија и Борел како висок

Read more

Осумдесет години од масакрот врз Албанците во Јаболчиште

Велешките села Горно и Долно Јаболчиште биле етнички албански села уште од дамнина. Во текот на Втората светска војна, селаните

Read more

Крмов: Само така со фашистите, да не спијат мирно и да не шетаат слободно по улици

Пратеникот на Левица, Борислав Крмов се изјасни по повод најактуелните случувања, алудирајќи на протестите во Охрид организирани од Левица. Во

Read more

Апасиев: Левичарите мавале со јајца по фашистите во Охрид? Секој мава со тоа што го има

На протестот во Охрид против отварањето на фашистичкото здружение кое го носи името на контроверзниот „Цар Борис III” во еден

Read more

Конзулатот на Руската Федерација на Широк Сокак од вчера официјално затворен

–Фејсбук статус на Бојан Птеровски На сликата е просторијата на веќе поранешниот Почесен конзулат на Руската Федерација на Широк Сокак,

Read more

Петков: Со францускиот предлог бугарските позиции станаа европски

Бугарскиот премиер во оставка Кирил Петков во интервју за БТВ, предлогот на француското претседателство со Европската Унија го оцени како

Read more

Нашето дело е праведно, непријателот ќе биде поразен, победата ќе биде наша! – Молотов, 22.06.1941 година

НАШЕТО ДЕЛО Е ПРАВЕДНО, НЕПРИЈАТЕЛОТ ЌЕ БИДЕ ПОРАЗЕН, ПОБЕДАТА ЌЕ БИДЕ НАША!

Read more

Не дојдоа да се извинат за злоделата, туку за да ги величат злосторниците

Фејсбук статус на Саше Јанчев, член на Централен Комитет на Левица и Советник од Левица во Општина Гевгелија. Не дојдоа

Read more