Крмов: Само така со фашистите, да не спијат мирно и да не шетаат слободно по улици

Пратеникот на Левица, Борислав Крмов се изјасни по повод најактуелните случувања, алудирајќи на протестите во Охрид организирани од Левица.

Во продолжение ви го пренесуваме неговиот став:

„Само така со фашистите! Да не се чувствуваат удобно! Да не шетаат слободно по улици!Да не спијат мирно!

#СмртНаФашизмотСлободаНаНародот#АСНОМЖивее” – стои во фесјбук статусот на Крмов